На окупованих територіях ворожа армія намагається примусово вивозити українців  до Російської Федерації, а з Київщини – у Білорусь.  Про це повідомила  міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

Ми постійно й потужно сигналізуємо міжнародній спільноті та інституціям про те, що згадані російські “коридори” є незаконними, не погодженими з нами. Тим паче, що на тій стороні – як під Донецьком, так і Луганськом – примусових переселенців пропускають через спеціальні фільтраційні табори, що порушує Женевську конвенцію. Але Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) чомусь навіть вирішив відкрити у Ростові-на-Дону своє представництво – саме для роботи з силоміць депортованими до РФ українцями. Відтак, ми вимагаємо, щоб він сприяв поверненню таких наших громадян. Сподіваємося, Червоному Хресту вдасться зібрати їх списки, – сказала Верещук.

Зокрема, за її словами, українці здебільшого не хочуть “рятуватися” на території агресора. Відтак, російські війська насильно вивозять мирних громадян углиб окупованих територій чи у саму Росію. На окупованій частині Київщини ворог намагається силоміць вивозити мирних мешканців до Білорусі. Міністр ще раз підкреслила безсилля таких міжнародних інституцій, як МКЧХ, ООН. 

Верещук зазначає, що російські загарбники вивезли із зон бойових дій в Україні близько 40 тис. українців. Їх вивозять або вглиб окупованих територій, або безпосередньо до Росії.

Росія створює альтернативну “гуманітарну реальність” і намагається прокласти власні так звані “евакуаційні маршрути” для маріупольців у РФ. Очікувано, що здебільшого містяни не хочуть “рятуватися” на території агресора. Відтак, російські війська насильно вивозять мирних громадян углиб окупованих територій чи у саму Росію. Вже йдеться про десятки тисяч примусово переселених таким чином українців, – заявила Верещук.

Раніше повідомлялося про те, що російські загарбники вивезли з блокадного Маріуполя дітей без батьків і розмістили їх в одній із лікарень окупованого Донецька.

Так, у Донецьку, у лікарні ім. Вишневського у Київському районі, у другому інфекційному відділенні перебуває багато діток, яких привезли з Маріуполя. Одяг у них є, але діти потребують памперсів, сумішей молочних для малюків і фруктів. Діти без батьків. Потрібно шукати батьків та не ігнорувати будь-яке оголошення про пошук дитини, – повідомила мешканка Донецька.

Зокрема жителі Донецьку повідомили про те, що у двох школах № 25 та 31 Ленінського району, а також у гімназії №70 у Київському районі перебувають біженці, яких російські військові вивезли зі зруйнованого Маріуполя.