26 грудня у час засідання Ради національної безпеки і оборони України президент України оголосив про припинення дії воєнного стану, введеного в окремих областях, о 14:00 26 грудня 2018.

Про це повідомляється на офіційному сайті РНБО.

На засіданні було проаналізовано результати впровадження заходів, передбачених правовим режимом воєнного стану, затверджені основні показники Державного оборонного замовлення на 2019-2021 роки, і розглянуто питання про введення додаткових санкцій щодо фізичних і юридичних осіб РФ.

РНБО України визнав задовільним виконання органами виконавчої влади та іншими державними органами завдань, визначених Указом Президента України від 26 листопада 2018 № 393/2018 "Про введення воєнного стану в Україні" та Планом першочергових заходів.

За словами секретаря РНБО України Олександра Турчинова, введення воєнного стану дозволило оцінити, наскільки Україна готова мобілізувати всі свої ресурси – "військові, економічні, людські, щоб протидіяти повномасштабної військової агресії". Турчинов додав, що під час перевірки готовності Збройних Сил України та всієї виконавчої вертикалі – від Кабміну до місцевих адміністрацій, працювати в особливих умовах, "був також виявлений ряд недоліків, які, згідно з рішенням РНБО України, повинні бути терміново виправлені".

"Зокрема, мова йде про усунення проблемних моментів і внесення необхідних змін в законодавчі та інші нормативні акти в сфері мобілізаційної підготовки, цивільної та територіальної оборони, і реалізації інших заходів, передбачених правовим режимом воєнного стану", – сказав він.

Секретар РНБО України наголосив, що в областях, де було введено військовий стан, кількість скоєних правопорушень і злочинів (зокрема, важких) скоротилася в середньому на 30%. Було вилучено велику кількість незареєстрованої зброї і вибухових пристроїв.


 
 "З огляду на те, що ситуація залишається досить складною і небезпечною, в рішенні РНБО України також передбачено, що найближчим часом Національна поліція, Національна гвардія і інші силові структури продовжать несення служби в посиленому режимі для підтримки громадського порядку, захисту прав, свобод і законних інтересів українських громадян ", – сказав Турчинов, додавши, що також було рекомендовано державну прикордонну службу України продовжити посилену охорону державного кордону з Російською Федерацією, і" здійснять посилений контроль громадян Росії, які перетинають кордон України ".

РНБО України прийняв основні показники Державного оборонного замовлення на 2019-2021 роки, за словами Турчинова, з 2017 року в Україні запрацювала трирічна система Державного оборонного замовлення, "що дозволило державним замовникам і виконавцям ДОЗ чіткіше планувати свою роботу і ресурси".

За його словами, за підсумками виконання Державного оборонного замовлення в 2018 році в Збройні Сили України поставлено понад три тисячі зразків озброєння, військової техніки та спеціальних виробів, понад 450 тис. Ракет і боєприпасів.

Турчинов нагадав, що Законом України "Про Державний бюджет України на 2019" фінансування завдань оборони і безпеки збільшено на 33,3 млрд гривень у порівнянні з минулим роком, і передбачено в сумі 212,0 млрд гривень, що становить 5,37% валового внутрішнього продукту.

 "У 2019 буде завершено ряд пріоритетних проектів по створенню ракетного і ракетно-реактивного зброї", – зазначив Турчинов, додавши, що перш за все це стосується ракет зі збільшеною дальністю ураження, комплексу крилатих ракет наземного базування для знищення морських цілей, що "значно посилить берегову оборону Чорноморського та Азовського узбережжя України ".

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

"Буде надано підтримку проектам перспективні розробки і виробництво озброєння і військової техніки, важкої гаубичної артилерії, засобів протиповітряної оборони і зв'язку, бронетанкової техніки, розширено виробництво боєприпасів і снарядів", – сказав секретар РНБО України, зазначивши, що все нове зброю і військову техніку повинні відповідати стандартам НАТО.

За результатами обговорення питання "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" вирішено підтримати введення санкцій, перш за все, щодо юридичних та фізичних осіб – російських компаній, бізнесменів, політиків і депутатів, працівників силових структур, які активно підтримували або сприяли агресивним діям проти України.

Також введені обмежувальні заходи проти організаторів так званих "виборів" на окупованих територіях Донецької та Луганської областей, а також у відношенні військових, суддів і правоохоронців, причетних до незаконного захоплення українських моряків під час акту агресії РФ проти України в Керченській протоці 25 листопада 2018 і незаконного зміст їх в російських в'язницях.