Головні новини України
Подобається

Воїни АТО обурені! Спілка воїнів звернулись до Луценка з вимогою

09/08/2018     Автор: Віра Грицишин
Воїни АТО обурені! Спілка воїнів звернулись до Луценка з вимогою

На їх переконання, факти відкриття кримінального провадження щодо окремих громадян, які свого часу отримали звання "Герой України", говорять лише про низьку якість відбору кандидатів та певну політизацію в процесі вирішення цього питання

Громадська спілка «Спілка воїнів АТО Волині» висловила у листі до президента та прем’єр-міністра України занепокоєння фактами, наведеними у виступі генерального прокурора, про те, що нагорода «Герой України» дискредетована та потребує заміни по суті і за формою, оскільки щодо чотирьох діючих Героїв України відкрито кримінальне провадження. 

«Званням «Герой України», було нагороджено велику кількість героїв, які віддали своє життя за незалежність та територіальну цілісність України і вона сьогодні залишається найвищою нагородою України, на яку вони заслуговують», – йдеться у листі Спілки, передає Корупція Інфо

У Громадській спілці пропонують назву «Герой України» залишити без змін. Але з метою запобігання подальшої дискредетації цього звання, прописати інші вимоги щодо присвоєння вищої державної нагороди з більш глибокою конкретизацією заслуг, за які можна отримати цю нагороду.

Популярне: 700 гривень для кожного: Хто з українців і за що може отримати премію від держави

Зазначимо, що генеральний прокурор Юрій Луценко 2 серпня на прес-конференції, присвяченій завершенню досудового розслідування у справі про підготовку теракту Героєм України Надією Савченко висловив переконання, що звання Герой України застаріло.

«Дуже важко пояснити, особливо закордонним оглядачам, як людина, за яку півсвіту боролося, людина, нагороджена найвищою державною відзнакою стала ворогом країни», – поскаржився генпрокурор.

При цьому він підкреслив, що Савченко – не єдиний Герой України, який перебуває під слідством.

«Їх четверо, стосовно яких розпочато кримінальні провадження», – заявив Луценко і додав, що вважає державну нагороду Герой України пострадянською за суттю і за формою.

Він зазначив, що вона дискредитована, і запропонував замінити її на іншу нагороду під назвою Золотий Тризуб, а також прописати інші вимоги щодо присвоєння вищої державної нагороди.

Він додав, що президент Петро Порошенко був близький до ухвалення такого рішення, однак не зробив цього, оскільки сім'ї загиблих активістів Євромайдану наполягали на присвоєнні загиблим саме звання Героя України.

«Уже давно треба було приймати рішення про завершення дії нагороди Герой України», – заявив Луценко.