Член постійної делегації України в ПАРЄ, представник України в гуманітарній підгрупі на мінських переговорах по врегулюванню ситуації на Донбасі, перший віце-спікер парламенту Ірина Геращенко поділилася подробицями перших мінських переговорів, які зараз критикують всі, кому не лінь, передає Корупція.Інфо
Популярне: Павло Розенко повідомив інформацію, що в жовтні не всі пенсіонери зможуть отримати підвищену пенсію
За її словами, першу мінська зустріч лідерів нормандського формату (Україна, Франція, Німеччина, Росія) що проходила 25 серпня 2014 го в президентському палаці білоруського президента.
«Йшли важкі переговори, – пише Геращенко на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук. – Напередодні першої зустрічі Путін використовував свою улюблену тактику: посилити свої позиції, змусити учасників переговорів до капітуляції, поставити їх в патову ситуацію і дотиснути щоб йти на путінські умови. Напередодні першої мінської зустрічі Путін почав повномасштабне вторгнення в Україну, війська регулярної російської армії увірвалися в Україну … Телефон Порошенко розривався, йому дзвонили військові керівники і доповідали трагічну ситуацію по Іловайську, де в упор в «коридорі миру» російські військові розстрілювали українських солдатів і добровольців, цвіт нашої нації … Меркель і Олланд хотіли врегулювання конфлікту, але чітко давали зрозуміти, що воювати за Україну (як раніше і за Грузію) світ не буде, тому домовляйтеся. Путін цідив крізь зуби, що «нас там немає» … Щодня гинуло кілька десятків українських військових ».
Саме тому, пояснює Геращенко, на початку вересня, коли вже безпосередньо підписувалися мінські угоди, ключова їхня мета була одна: зупинити вбивство українців і зберегти країну.
«Путін готував цей план як план капітуляції України за підтримки ЄС, якому важливо було зупинити гарячу фазу конфлікту. Він вимагав політичний блок, малюючи війну на Донбасі як виключно внутрішню українську проблему, громадянський конфлікт, типу «республіки» повстали через «утиски» російської мови і вимагають більшої децентралізації і самостійності, – згадує Геращенко. – Для європейців важливо було припинити військові дії і вбивства … Для нас мова йшла про збереження держави. Адже метою Путіна був Донбас, і Київ, Україна ».
За словами Геращенко, українській стороні вдалося закласти в мінські угоди ключові позиції для збереження держави: виведення іноземних військ і техніки (вона увжк, що мова йде про російських, але включення дефініції «російські» на тому етапі просто б не пройшли), відновлення контролю над україно-російським кордоном …
«Так, в угодах є політичний, болючий для Києва, блок, – визнає Геращенко. – Але такий компроміс і такі тоді були обставини »….