Президент України Петро Порошенко під час форуму Ялтинської європейської стратегії заявив про остаточне відвернення від російського вектору та публічно попрощався з Росією, згадавши слова гімну закриття Олімпіади-1980.

Він також зазначив, що кордоном сучасної європейської цивілізації є Україна, а не російський Урал.

"Ініціатива зафіксувати курс на НАТО в Конституції це не тільки сигнал суспільству про твердість намірів. Це не тільки зайвий раз помахати рукою Москві – "До побачення, наш ласкавий миша, повертайся в свій казковий ліс". Україна – це величезний потенціал людської сили і людської віри, віри в Європу. Що стосується ЄС, то досконалим і завершеним цей грандіозний історичний проект може стати лише з Україною. Тому що ніякий не Урал, а наш східний кордон, і є кордоном сучасної європейської цивілізації", – заявив Порошенко.

Президент України також нагадав про здобутки України в реалізації євроатлантичного вектору.

"Росію ми переграли, і вже понад рік, як угода про ассоціацію з ЄС набула чинності. І вона щодня доводить свою дієвість і правильність. Частка ЄС у експорті коливається від 42 до 43%, стрімко наближаючись до 50%. Це вагомий компенсатор втрат, які через війну, гібридну агресію, економічну блокаду, закриття ринків спричинила нам РФ. Днями очікується видача десятимільйонного українського біометричного паспорту. 10 млн людей дали відповідь усім, хто намагався применшити значення безвізу, що він нікому не потрібний", – наголосив Порошенко.

Популярне: Одружуватися в Україні можна буде лише за однієї умови: в Раді прийняли новий закон

Також голова держави додав, що і завдяки томосу, на який сподівається Україна, країна знайде духовну незалежність від Москви, яка "до цих пір знаходиться в полоні помилкового уявлення, ніби тут її канонічна територія".

Зазначимо,що Петро Порошенко пообіцяв продати свій бізнес, але поки цього не сталося, хоча агента для продажу обрали ще минулого серпня. Зволікання з продажем «Рошену», який є 18-ю найбільшою кондитерською компанією в світі, експерти пояснюють низькою ціною українських активів на світовому ринку через конфлікт з Росією, але дехто сумнівається у щирості намірів Порошенка розпрощатися з маєтками.

Оглядачі також говорять про те, що активи Порошенка, частина яких розташована в Росії, залишаються важелем політичного впливу Кремля на президента України. Тобто президентський бізнес залишається в центрі конфлікту інтересів як на національному, так і на міжнародному рівні.