Завдяки державній підтримці бізнесу та економіки Україні вдалося уникнути суттєвого падіння ВВП у 2020 році.

Про це заявив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час підсумкового засідання Кабінету Міністрів 28 грудня, повідомляє прес-центр Кабміну.

Глава Уряду нагадав, що навесні економісти МВФ прогнозували падіння ВВП України цього року більш ніж на 8%, що було співставно з іншими країнами світу. Прем’єр-міністр підкреслив, що однією з найважливіших сфер підтримки економіки стала реалізація інфраструктурних проектів в межах програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво».

«Ще ніколи в Україні за рік не було збудовано та реконструйовано таку кількість автошляхів, шкіл, дитячих садочків, спортивних закладів. Більше 100 млрд грн інвестицій в інфраструктурні проекти. На наступний рік у нас так само великі плани по будівництву соціальної та транспортної інфраструктури», — зазначив Денис Шмигаль.

За словами Прем’єр-міністра, цього року Уряду вдалося реалізувати значну кількість антикризових економічних програм щодо підтримки людей та бізнесу. Зокрема, була запущена програма по частковому безробіттю, яка зберегла робочі місця для понад 400 тисяч людей.

«Почала роботу безпрецедентна програма дешевих та доступних кредитів «5-7-9». Майже ніхто не вірив, що у кризовий рік вона зможе повноцінно запрацювати. Але ми бачимо більше 16 млрд грн виданих кредитів для 7 тисяч різних підприємств і підприємців», — підкреслив очільник Уряду.

Денис Шмигаль додав, що з 1 квітня 2002 року для 1,5 млн пенсіонерів, які старші за 80 років, було підвищено пенсійні виплати на 500 грн, а у травні проведено індексацію всіх пенсій на 11%.

«Для підтримки наших пенсіонерів в період пандемії було виплачено одноразову грошову допомогу у розмірі 1000 грн. Загалом, середній розмір пенсії зріс фактично до 3,5 тис. грн, і це зростання продовжиться наступного року», — наголосив Прем’єр-міністр.

Також Глава Уряду нагадав, що до 31 січня триває реєстрація на отримання 8 тис. грн одноразової матеріальної допомоги від держави.

«Вже маємо понад 400 тисяч заявок на отримання допомоги від держави через «карантин зимових канікул» у січні. Станом на сьогодні ми вже перерахували 2,8 млрд грн», — зазначив Денис Шмигаль.

Крім того, Прем’єр-міністр під час засідання дав доручення Міністерству соціальної політики та головам ОДА забезпечити безперебійний процес оформлення субсидій у період карантинних обмежень у січні.

Збільшення доходів бюджету стало можливим завдяки ефективній боротьбі держави з різними схемами та скрутками, через що податкові органи зібрали на 60 млрд грн більше, ніж очікувалося.

Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час підсумкового засідання Кабінету Міністрів України 28 грудня.

Очільник Уряду підкреслив, що збільшення доходів бюджету вдалося досягти без підвищення податкового навантаження на бізнес.

«Крім того, були заборонені більшість перевірок, зокрема й податкові. В повному об’ємі відшкодовується ПДВ», — наголосив Денис Шмигаль.

Як відзначив Прем’єр-міністр, надходження від приватизації цьогоріч склали 2,5 млрд грн. За його словами, це більше, ніж разом у 2018 та 2019 роках.

«Цього року повноцінно запрацював інструмент концесій. Було передано 2 українські порти, що дає змогу залучити мільярди гривень інвестицій в економіку країни», — зазначив Глава Уряду.

Денис Шмигаль також зауважив, що в жовтні-листопаді почалося відновлення експорту, а в листопаді — відновлення промисловості.

«Ми бачимо позитивну динаміку щодо зростання зарплат, роздрібної торгівлі. Всі ці фактори мають сприяти тому, що українська економіка вже у 2021 році зросте на 4,6%», — підкреслив Прем’єр-міністр.