Бербок запланувала візит до Росії, але насамперед вирішила заїхати до Києва.
Голова МЗС ФРН Анналена Бербок зустрінеться із президентом Володимиром Зеленським та міністром закордонних справ Дмитром Кулебою. Про це заявив представник німецького зовнішньополітичного відомства Крістофер Бургер, пише Інтерфакс.

Візит планувався певний час з нагоди 30-річчя встановлення дипломатичних відносин між двома країнами.

Під час зустрічі передбачається обговорити весь комплекс двосторонніх, регіональних та міжнародних питань, насамперед нинішню ескалацію на кордоні з Росією.

“Міністерка Бербок продовжить свої інавгураційні візити. 17 січня вона поїде до Києва, де зустрінеться з міністром закордонних справ Кулебою та президентом Зеленським і після цього Бербок вирушить до Москви”, – сказав Бургер, зазначивши, що у Києві Бербок проведе зустріч із співробітниками спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, а також обговорить водневу стратегію України.

За його словами, поїздка проходить у певному політичному контексті, і можливий прогрес переговорів “Нормандської четвірки” також обговорюватиметься на зустрічах.

Водночас, виступаючи у Бресті, Бербок послабила надію на якнайшвидше вирішення проблеми після серії переговорів між Заходом та Росією цього тижня.

Вона нагадала, що переговорів з РФ на Раді Росія-НАТО не було протягом двох років, тому вона вважає, що ніхто сідав за стіл переговорів, очікуючи на рішення протягом кількох годин.

“Для дипломатії в умовах кризи характерне те, що вона вимагає багато завзятості, терпіння та міцних нервів… Ось чому так важливо інтенсивно використовувати різні канали комунікації”, – додала вона.

Більше того, глава МЗС Франції Жан-Ів Ле Дріан відвідає Україну разом з міністром закордонних справ Німеччини Анналеною Бербок.

Про це він сказав на пресконференції з главою європейської дипломатії Жозепом Боррелем за підсумками неформальної зустрічі глав МЗС країн ЄС у Бресті, як повідомляє “Європейська правда”.

“Ми говорили з Анналеною Бербок і згодні з тим, що зусилля у Нормандському форматі мають продовжуватися, і ми невдовзі відвідаємо Україну. Анналена Бербок планувала свій візит у понеділок, і буде спільний франко-німецький візит, відвідаємо лінію розмежування і Київ”, – сказав Ле Дріан.

За інформацією МЗС Німеччини, Бербок має вперше відвідати Київ у понеділок, а потім поїде до Москви.

Також варто зазначити, що міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан заявив, що після довгого простою “нормандський формат” знову запрацював і є можливість домовитися з важливих питань щодо Донбасу. Про це він сказав під час свого виступу в комісії із закордонних справ Національних зборів Франції.

Він зазначив, що зараз на порядку денному “Нормандії” є питання обміну полоненими, гуманітарні перспективи, відведення важкого озброєння.

“Нормандський формат” був тривалий час у неробочому стані, але зараз він знову запрацював”, – сказав Ле Дріан.

Він нагадав, що днями зовнішньополітичні радники лідерів Франції та Німеччини побували у Києві та Москві, де обговорили ситуацію щодо Донбасу. Французький міністр чітко дав зрозуміти, що Париж виступає за “серйозний і вимогливий діалог” з Росією, який “має вестися без жодної двозначності”. За його словами, нова зустріч у “нормандському форматі” має відбутися “найближчими днями”.
“Ми попередили, що нове посягання на територіальну цілісність України матиме масштабні наслідки”, – сказав голова МЗС Франції.