Прем’єр міністр Денис Шмигаль заявив, що завдяки урядовим програмам підтримки бізнесу вдалося зберегти майже 550 тисяч робочих місць.

Про це він повідомив у Facebook.

“Завдяки урядовим програмам підтримки бізнесу вдалося зберегти майже 550 тисяч робочих місць. Ключову роль тут зіграла програма по частковому безробіттю, за якою державна підтримка бізнесу склала понад 3 млрд грн. Крім того, завдяки державній підтримці у 2020 році було працевлаштовано більш ніж 600 тисяч українців”.

Також він зазначив, що повідомив про результати програми доступного кредитування «5-7-9».

“У червні 2020 року програма працювала вже фактично 4 місяці, але було видано кредитів на трохи більше ніж 500 млн грн. Тоді ми оновили правила та інструменти в межах цієї програми. І з липня (за 6 місяців) було видано доступних позик на понад 16 млрд грн. Це фантастичний результат у кризовий рік. І це реальна допомога для тисяч бізнесів по всій країні. До речі, за перший тиждень 2021 року видано доступних позик на суму більш ніж 900 млн грн. Тож у 2021 році дешеві гроші для МСБ стануть ще одним інструментом швидкого відновлення економіки та збільшення кількості робочих місць”.

Не оминув стороною і зростання мінімальної заробітної плати для українців, яка вперше в історії перетнула позначку в 200 доларів.

“Мінімальна зарплата з 1 січня 2021 року становить 6 тисяч гривень. Вперше в історії України МЗП перетнула позначку 200 доларів, а Україна стала четвертою країною з 15 на пострадянському просторі, мінімалка якої перетнула цю межу. Завдяки зростанню економіки та продуктивності праці у 2021 році, Уряд прогнозує, що реальна середня зарплата зросте приблизно на 13%”.

Прем’єр-міністр України також відзначив здобутки у фінансовій сфері.

“Товарообіг України у 2020 році склав майже 104 млрд доларів. Торговий дефіцит знизився більш ніж удвічі. Експорт наших товарів за підсумками року знизився лише на 1,7%. Це при тому, що світова торгівля впала на 9%. Вже з 1 січня запрацювали Угоди про вільну торгівлю з Ізраїлем та Великою Британією. В планах на найближчі роки ще як мінімум 3 угоди про ЗВТ. Також у 2021 році нарешті повноцінно запрацює Експортно-кредитне агентство. Уряд передбачив на це 2 млрд грн”.

“У грудні 2020 до державного бюджету надійшло на 32 млрд грн більше, ніж за аналогічний місяць 2019 року. І це в кризовий рік. За відсутності перевірок бізнесу та при повному відшкодуванні ПДВ. Митниця в грудні зібрала на 23,5% більше, ніж було заплановано, а податкова — на 28,8%. Ці цифри є найкращим свідченням того, що наш Уряд ліквідовує схеми, скрутки та контрабанду. Загалом державний бюджет за рік виконано на 101,5%”.