За останні роки Україна відчутно розширила свою дипломатичну присутність у Канаді. Колишній президент Світового конгресу українців Євген Чолій підписав Угоду про виконання обов’язків почесного консула 16 жовтня 2020 і став Почесним консулом України у Монреалі (Канада).

Мандат новопризначеного почесного консула поширюватиметься на провінцію Квебек. Україна отримає свою дипломатичну присутність у провінції вперше в історії.

«Це важлива географія і унікальна людина, – каже Андрій Шевченко, посол України у Канаді. – Уже зараз Квебек є лідером з-поміж усіх провінцій Канади за обсягами торгівлі з Україною. І ми безмежно раді, що українські інтереси тут представлятиме саме пан Чолій – знакова постать для світової української громади і блискучий, авторитетний правник».

Євген Чолій є членом Палати адвокатів Квебеку з 1982 р. та старшим партнером однієї з найбільших адвокатських фірм Квебеку — Лавері де Біллі, яка нараховує понад 200 адвокатів. Його юридична практика включає корпоративні i комерційні судові процеси та справи неплатоспроможності і фінансової реструктуризації. Як професійний юрист, виступає перед Верховним судом Канади та перед судами Квебеку різних рівнів.

Від 2012 р. є у довіднику «Найкращі юристи», що є одним з найстарших і найбільш поважних видань у юридичній галузі, у своїх сферах практики.

Також Євген Чолій очолював Конгрес українців Канади (1998-2004) і Світовий конгрес українців (2008-2018).

Почесний доктор Києво-Могилянської академії та Львівської політехніки. Відомий своєю активною міжнародною діяльністю на підтримку України.

Новопризначений почесний консул України в Монреалі в своїй промові відзначив, що сприймає це призначення як честь, а ще більше як велику відповідальність, особливо в часи, коли Україна продовжує бути жертвою потужної гібридної агресії зі сторони Росії та потребує підтримки міжнародної спільноти.

«В цьому плані Канада була і залишається важливим стратегічним партнером України. Тому плекання подальших чудових відносин між Україною та Канадою є надзвичайно важливою дипломатичною місією України, до якої я тепер долучаюся в якості почесного консула України в Монреалі», – зазначив Чолій.

Він звернувся до українців провінції Квебек, зазначивши, що він «тут народився та довгі роки тут з вами співпрацював для добра української справи і тому розраховую на вашу подальшу підтримку в просуванні інтересів України в Канаді, зокрема в Квебеку».

Як відзначив Чолій, «наше головне завдання дуже просте – це постійно нагадувати всім канадцям, що Україна, захищаючи свої кордони, фактично захищає західний світ від російської агресії, і тому в найкращих інтересах Канади – допомогти Україні відзискати, а відтак захистити свою територіальну цілісність і тим самим допомогти забезпечити мир і стабільність у світі».