За останні роки Україна відчутно розширила свою дипломатичну присутність у Канаді. Колишній президент Світового конгресу українців Євген Чолій підписав Угоду про виконання обов’язків почесного консула підписано у п’ятницю, 16 жовтня 2020 і став Почесним конслулом України у Монреалі (Канада).

Мандат новопризначеного почесного консула поширюватиметься на провінцію Квебек. Україна отримає свою дипломатичну присутність у провінції вперше в історії.

«Це важлива географія і унікальна людина, – каже Андрій Шевченко, посол України у Канаді. – Уже зараз Квебек є лідером з-поміж усіх провінцій Канади за обсягами торгівлі з Україною. І ми безмежно раді, що українські інтереси тут представлятиме саме пан Чолій – знакова постать для світової української громади і блискучий, авторитетний правник».

Євген Чолій є членом Палати адвокатів Квебеку з 1982 р. та старшим партнером однієї з найбільших адвокатських фірм Квебеку — Лавері, де Біллі, яка нараховує понад 200 адвокатів. Його юридична практика включає корпоративні i комерційні судові процеси та справи неплатоспроможності і фінансової реструктуризації. Як професійний юрист, виступає перед Верховним судом Канади та перед судами Квебеку різних рівнів.

Від 2012 р. є у довіднику «Найкращі юристи», що є одним з найстарших і найбільш поважних видань у юридичній галузі, у своїх сферах практики.

Також Євген Чолій очолював Конгрес українців Канади (1998-2004) і Світовий конгрес українців (2008-2018).

Почесний доктор Києво-Могилянської академії та Львівської політехніки. Відомий своєю активною міжнародною діяльністю на підтримку України.

«Це для мене честь та обов’язок виконувати функції почесного консула, просуваючи інтереси України в Канаді та сприяючи розвитку торговельних, економічних, культурних та наукових зв’язків між цими країнами», – заявив пан Чолій.

За останні роки Україна відчутно розширила свою дипломатичну присутність у Канаді. Генеральне консульство України в Едмонтоні відкрилося у 2018. У Торонто працює Генконсульство України, а у Ванкувері – почесний консул.