Напередодні Дня Незалежності подружжя перших осіб різних держав обговорять виклики, що постали перед світом у зв’язку з пандемією COVID-19.

Про це повідомляє пресслужба глави держави.

На саміті обговорюватимуть доступ до медичних послуг та впровадження програм ментального здоров’я, майбутнє системи освіти, забезпечення рівних можливостей та подолання дискримінації.

“З нетерпінням чекаю на зустріч. Вірю, що саміт започаткує гарну традицію та нову платформу для обговорення актуальних викликів, які стоять перед нашими країнами”, – наголосила Олена Зеленська.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба зазначив, що ініціатива першої леді України дасть змогу регулярно обмінюватися досвідом, а також координувати зусилля у втіленні спільних проектів.

“Дружини лідерів і чоловіки лідерок держав відіграють важливу роль у своїх країнах. Водночас міжнародна співпраця перших леді та джентльменів ніколи не була системною. Україна взяла на себе ініціативу та вперше в історії створює такий загальний міжнародний майданчик”, – зауважив Дмитро Кулеба.

Також раніше Олена Зеленська розповіла про новий проект, який влада підготувала спеціально для українців, що часто подорожують. Українська мова тепер звучатиме і Киргизії.

Про це жінка розповіла на своїй сторінці в соціальній мережі Instagram, де детально все розписала.

Як сказано в повідомленні, Українська тепер звучить і в Киргизії, а саме в Національному музеї образотворчих мистецтв імені Гапара Айтієва.

Це знаковий музей для місцевих жителів, адже, з’явився він ще в 1930-х роках, як перша картинна галерея в Бішкеку. Через близько 90 років, тут вже зберігається практично 18 тисяч творінь мистецтва, при чому різного плану. Від живопису до скульптур.

До слова, тут є і український слід. Наприклад, роботи Івана Айвазовського, Олександра Осмьоркіна і Петра Кончаловського.

“І ось тепер у цих залах звучатиме Українська мова: минулого тижня тут запустили україномовний аудіогід. Це вже 24-й аудіогід в межах проекту культурної дипломатії. Ми продовжуємо працювати над проектом культурної дипломатії, щоб українську мову чули в усіх куточках планети” – розповідає Олена Зеленська.

Окрему подяку перша леді висловила Посольству України в Киргизстані, а також директору музею.