Українські бійці ліквідували чималу кількість загарбників під Соледаром, що на Донеччині, та відійшли, щоб зберегти життя наших людей. Зі стратегічної точки зору, це абсолютно правильне рішення.  

 
Про це в інтерв’ю для 24 Каналу розповів радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк. 
 
За словами Подоляка, якщо обговорювати питання цілі захоплення Соледару, російські окупанти не йшли захоплювати стратегічні підприємства або звільняти людей – вони йшли вбивати.  
 
“Давайте просто чітко фіксувати позицію Росії. Немає ніякого “народу Донбасу”. Ви ж прекрасно розумієте. Взагалі не треба так питання ставити. У 2014 році Донецьк виглядав взагалі по-іншому, ніж сьогодні. Це було квітуче місто України, не більше, але й не менше, хоче цього хтось або ні”, – зазначив Подоляк. 

 Безумовно, якби там не з’явилися дивні істоти під назвою “кримінальні суб’єкти Росії”, то у 2014 році й далі нічого б не було. Там було б гарне українське місто. Так само як гарне місто Маріуполь. 

“Росія приходить, бо це сарана в людському обличчі, щоб показати, як жити не треба. Знищити територію та повністю випалити її, щоб нічого не було. Їм байдуже, вони навіть офіційно говорять, що немає сенсу відновлювати Соледар або “Азовсталь”, немає сенсу відновлювати взагалі нічого”, – додав радник голови ОП України. 

  

За його словами, росіяни очевидно не мали на меті відновлення міста. РФ – це не країна, яка будує щось. Це – країна, яка руйнує. Будують інші країни.  
 
“В тому й конфлікт між нами та Росією, між Європою та Росією і загалом між цивілізованою спільнотою та Росією. Адже Росія – країна-руйнівник. Вона буде просто знищувати, щоб жити на руїнах, бо їм подобається жити на руїнах, у підвалах тощо. І вони хочуть, щоб всі так жили”, – розповів Подоляк. 

  

Тому сьогодні ми захищаємо свою країну, бо ми – інша цивілізація. Нам потрібен комфорт, технології, ми хочемо жити вільно тощо. Ми не хочемо жити в таборах, бо там не потрібен комфорт. 

  

Що стосується Соледара чи будь-якого іншого напрямку, то з політичної точки зору ми можемо це проговорювати. Однак не стратегічно коментувати, куди зайшли, бо це дуже інтенсивна війна і завжди можемо кудись зайти або звідкись відступити. 

  

“Це стратегічно правильно. Цим опікується Генеральний штаб ЗСУ, і робить це все абсолютно ефективно. Чітко планує та говорить про аргументи”, – підкреслив Подоляк. 

  

Чому ми залишалися певний час в Соледарі? Бо там можна було перемолоти дуже велику кількість росіян, яких вони не шкодували. А це – залишки більш-менш боєздатних частин російської армії, включно з зеками та ПВК “Вагнера”, які є вмотивованими.  

“Я розумію причини, але не бачу сенсу говорити про щось, з точки зору звідкись відступили або кудись зайшли. У нас є ключове завдання – звільнити усю територію. І думаю, що наше суспільство прекрасно розуміє, що ми будемо це робити. І ніхто не буде підписувати якісь там тимчасові перемир’я”, – зазначив радник голови ОП. 

  

“Ви ж бачите усі позиції – вони є офіційними. Президент та Генштаб підкреслюють це. Однак давайте не в українських традиціях коментувати, як ми любимо – все пропало чи все супер, а дозволимо вкрай ефективному Генштабу планувати та робити свою роботу. А ми можемо політично про це говорити, підтримуючи їх. Говорити про те, що їм потрібно говорити, бо це важливо, з точки зору морального стану і суспільства, і нашої армії. У мене абсолютно оптимістичний погляд на все, що відбувається. Зрозуміло, що трагедій багато, але оптимістичний, бо розумію, що таку країну зламати точно неможливо”, – підсумував він.