Російська армія стає слабшою з кожним днем. Порівняно з початком війни, 24 лютого, за деякою соціологією, укомлектованість російських формувань, на даний момент складає всього 30%.
Пов’язаний такий перебіг подій, в першу чергу, з величезними втратами окупантів в Україні, переконаний військово-політичний оглядач групи Інформаційний спротив Олександр Коваленко.
За прогнозами екперта, станом на сьогодні російські окупаційні війська не можуть вести наступальні дії широким фронтом. Зокрема, це видно на 2 найгарячіших напрямках: на Бахмутському й Авдіївському.
Там вони можуть концентрувати максимальні штурмові дії, використовувати весь свій ресурс на фронті протяжністю всього 10 кілометрів. Буквально 3 місяці тому вони могли вести інтенсивні штурмові дії на фронті протяжністю 30 кілометрів. Тобто ми бачимо, як втричі зменшились їхні можливості,– зазначив військовий оглядач 24 каналу .
Коваленко зазначив, що в кінці вересня – на початку жовтня вони взагалі втратять можливості вести достатньо інтенсивні наступальні дії, навіть ось такими вузькими напрямками.
Олександр Коваленко додав, що коли у військ немає можливості наступати, вони переходять до оборонних дій. Це вже другий етап.
“Питання, чи зможуть вони вести оборонні дії, маючи проблеми з системою управління та системою постачання своїх передових підрозділів”,– зауважив військовий експерт.
Військовий оглядач продовжив, що неможливість нормально оборонятись врешті-решт призведе до відступу.
Наступні 2–3 місяці будуть вирішальними. До кінця 2022 року буде багато цікавих подій,– підсумував Коваленко.
Військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко також поділився цікавою інформацією. Він розповів, що третій армійський корпус, який Росія почала перекидати в Україну, неукомплектований. Він являє собою “збірну солянку” з різношерстого зброду, непрофесійного та ненавченого.
За його даними, третій армійський корпус Росія почала формувати у травні, його чисельність повинна була становити 15 тисяч осіб, проте у РФ не вийшло його укомплектувати.
“Російське командування ставило перед собою за мету сформувати не менше 6 танкових батальйонів чисельністю 187 танків і 12 мотострілецьких батальйонів, чисельність 357 ББМ”, – зазначив Коваленко.
“У складі корпусу можна бачити не зняту з консервації та зберігання техніку, а досить таки модні Т-80 БВМ і навіть т-90 “Прорив”. Але якщо технікою корпус забезпечили практично відразу, особовим складом так і не вийшло. У червні себе проявила проблема з комплектації особовим складом корпусу, у зв’язку, з чим було вирішено сформувати його в основному за рахунок найманців, у тому числі зі складу приватних військових кампаній”, – додав експерт.
За його словами, проблеми з формуванням третього армійського корпусу були з розряду нерозв’язних. Зрештою, було ухвалено рішення екстрено доформувати корпус неблагонадійними елементами і відправити в Україну.
“Але і після таких радикальних рішень питання з формуванням корпусу не було вирішене – планову чисельність так і не вдалося досягти!”.
За інформацією Коваленка, РФ має намір направити корпус на південний плацдарм.
А от коментуючи, як далі розгортатимуться події, політолог Володимирир Фесенко нагадує, що в умовах війни всі шифруються.
І це логічно, особливо, коли йдеться про воєнні дії, – наголошує політолог. – Якщо говорити про ситуацію на фронтах, то я поки що не бачу передумов для якихось кардинальних змін. Подальший розвиток подій залежить від накопичення ресурсів наступальних дій. Що ми, напевно, побачимо, то це нові “бавовни” у тилу ворога, а також нові точкові удари української армії по військових об’єктах росіян. На жаль, також неминучі ракетні та артилерійські удари з їхнього боку. Тут все без змін. Хіба що інтенсивність таких ударів може змінюватися”,-підсумував Фесенко.