У Силах оборони заявили, що Авдіївка може стати другим Бахмутом. Росіяни відчайдушно намагаються оточити її, тому що це важливо для розвитку подальшого наступу на Вугледар. Однак говорити про оточення зарано.  

Про це 24 Каналу сказав військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко. 
 
“Те, що відбувається біля Авдіївки, я спостерігав з 2014 року. Нічого дивного. Авдіївка завжди була найгарячішою ділянкою у зоні бойових дій”, – наголосив оглядач. 

Якщо ми говоримо про Бахмут, зазначає Коваленко, то йдеться про 9 місяців оборони. Натомість в Авдіївці це триває 9 років. Передовсім там діють підрозділи першого та другого армійського корпусів – це мобілізовані з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської області. Присутність росіян там невелика, це можуть бути представники артилерійських підрозділів, командування і таке інше. 

Так, вони намагаються оточити Авдіївку. Те, що вони намагалися зробити 9 років. Поки що це не має успіху, ми тримаємо там достатньо ефективну оборону, 
– стверджує військово-політичний оглядач. 

Він додає, що основна логістика, яка необхідна для забезпечення нашої оборони, як працювала, так і працює. Йдеться про трасу 0542. Найближчим часом перерізати її окупантам не вдасться. “Чому? Тому що це така сама ситуація, як і з 0504 біля Бахмута, коли вони захопили Кліщіївку та намагалися перерізати. В них 4 кілометри поле, а там – ще й ліс. Щоб здолати цю відстань, в них пішло два місяці, а потім наші ельфи у лісі почали давати їм таку відповідь, що вони були змушені тікати в поле”, – пояснив Коваленко. 

Біля Авдіївки, наголошує оглядач, така сама ситуація. Там більше як 4 кілометри до основної логістичної артерії. 

“Як я бачу, вони будуть намагатися зайти в саме місто, щоб розпочати міські бої. Але для цього потрібно буде заходити через промзону. Аналог – промзона у Бахмуті. Зайшли у північний сектор і зупинилися, тому що лінії оборони та позиції. Отже, для посібників російських окупантів в Авдіївці все буде дуже і дуже погано”, – переконаний Олександр Коваленко. 

Водночас речник Об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку Олексій Дмитрашківський в етері національного телемарафону розповів, що російські війська виснажуються під час постійних штурмів Авдіївки. А ЗСУ вже призвичаїлися до їхньої тактики. 

«За останню добу ворог втратив близько трьох рот особового складу. І це не пусті слова», – сказав Дмитрашківський. 

Такі втрати згодом позначаться на стратегічних планах агресора на інших напрямках, переконаний ізраїльський військовий оглядач Давид Шарп. 

«За таку тактику Росії доводиться сплачувати велику ціну. Навіть на стратегічному рівні. Те, що ти можеш захопити, іноді величезними зусиллями, невеличке зруйноване містечко, – позбавляє тебе можливості, навіть теоретичної, наприклад, на успішні оборонні чи наступальні дії на інших напрямках», – відзначив іноземний оглядач в ефірі Радіо Донбас.Реалії. 

Чому війська РФ, попри втрати, продовжують штурмувати? На це є декілька причин: 

Логістика. До Авдіївки з окупованого Донецька веде залізниця. Саме залізницею Росія звикла підтягувати резерви, зауважують українські військові; 

Рельєф. Авдіївка розташована на височині, що дає перевагу артилеристам. 

«Щойно вони візьмуть цю висоту, для них відкривається дуже великий плацдарм для подальшого наступу», – пояснив командир спецпідрозділу, який боронить місто. 

Гуманітарна катастрофа. Росія має захопити Авдіївку, щоб далі вийти до села Карлівка Покровського району (близько 25 км від міста – ред.). Адже, зазначає він, у Карлівці розташоване стратегічне водосховище. 

Карлівка – це водосховище, з якого зараз воду бере майже пів області. Це Курахове, Селідове, Новогродівка, Покровськ, Мирноград. Тому російські війська кожного дня, іноді по декілька разів на день, б’ють по Карлівському водосховищу, по фільтрувальній та насосній станціях. Іноді вони перебивають електрику, – і громади лишаються без води на певний період.