Візит в Україну держсекретаря США Ентоні Блінкена став сигналом для Росії, що вона не може безкарно здійснювати агресію проти України.

Про це заявив в ефірі програми “Сьогодні Ввечері” на телеканалі “Україна 24” перший президент України Леонід Кравчук.

“Я свого часу багато робив візитів, і коли готується такий візит, то приїжджає передова група готувати візит. Не може бути в передовій групі друга по суті особа держави, держсекретар США. Це не є головним завданням візиту Блінкена до України, головне завдання – продемонструвати, що Росія не може безкарно здійснювати агресію проти України, і не тільки проти неї, а бути загрозою для всього європейського демократичного і цивілізованого світу, породжувати війни”, – зазначив він.

Кравчук підкреслив, що “Блінкен здійснив такий повномасштабний візит вперше за свою каденцію, і зробив його в Україну, тим самим підкресливши, що Україна посідає важливе місце в демократичному світі”.

Відмітимо, що слова підтримки на тлі загострення російської агресії важливі, але Вашингтон має вирішити, наскільки велику військову допомогу він готовий надати Києву.

Держсекретар США Ентоні Блінкен попередив лідерів у Києві, що майбутнє України під загрозою. І щоб його захистити, потрібно вести війну на два фронти. З одного боку, доводиться протистояти російським силам на кордоні, а з іншого, – корупції всередині України. Головний дипломат США пообіцяв збільшити допомогу США для України після “безрозсудного й агресивного” стягування російських військ до українського кордону. Але при цьому він також засудив корумповану політичну систему України після звільнення керівника “Нафтогазу”, – пише Washington Post, передає УНІАН.

Команда Блінкена застосувала до відносин з Україною підхід “жорсткої любові”. І лишається скепсис щодо того, чи це спрацює. Адже в минулому такий підхід вже зазнавав невдачі.

“З 2014 року головні теми змінилися надзвичайно мало. Питання в тому, чи є політика для зміни динаміки, щоб Держсекретар не їздив туди наступні 4-8 років з аналогічними питаннями. Я поки що такої не бачу”, – сказав старший політолог Rand Corp Сем Чарап.

Під час візиту в Київ американські чиновники уникали обіцянок щодо постачання конкретного обладнання Україні. Адміністрація Джо Байдена дала чітко зрозуміти, що вона вважає протистояння США з Китаєм головним викликом 21-го століття. І саме в цьому напрямку найбільше ресурсів будуть витрачатися.

“Україна ж досі має сильну підтримку з боку американських політиків. Але її зв’язок з національними інтересами США зараз слабший, ніж раніше”, – йдеться в статті.

“Коли 80 тисяч російських солдатів лишаються на кордоні, послання Блінкена про підтримку проти Росії важливе. Але адміністрація Байдена повинна вирішити, на скільки велику військову допомогу вона готова надати Україні”, – сказала експерт Джорджтаунського університету Анджела Стент.