У п’ятницю, 5 серпня, українська бойова авіація завдала наймасованішого за всю війну удару по російських окупантах в Херсонській області. Про це розповів радник глави Офісу президента України Олексій Арестович.

За його словами, якщо такі авіанальоти триватимуть ще кілька днів, то російським військам там буде “дуже погано”.

“У Херсонській області чудові речі відбулися сьогодні (5 серпня, – ред.). Наша авіація по щільності ударів показала щось, чого ми не бачили за всю війну. Напевно, 8-10 літаків в одному нальоті було за раз, і не один наліт був”, – розповів радник глави ОП в ефірі Фейгін Live.

Він пояснив, що це свідчить про те, що або російська протиповітряна оборона вже не працює на Херсонську область, або можливості ППО стали обмеженими після українських атак.

“Такого масованого нальоту я не пригадаю за всю історію цієї війни з нашого боку. Так нахабно 4-5 пар кілька разів на добу, вдень… Якщо таке триватиме ще кілька днів, там дуже погано буде російському угрупованню”, – зауважив Арестович.

Він додав, що за непідтвердженими даними, українські літаки могли заходити на лівобережну частину Херсонської області. Водночас українські сили працювали цього ж дня і в районі Берислава та Нової Каховки.

В ранковому зведенні Об’єднаного командування південь підтвердили цю інформацію і додали, що Протягом бойового дня по ворогу в операційній зоні угруповання нанесено 4 авіаційні удари по скупченню противника, 2 опорним пунктам і складу боєприпасів в Бериславському і Херсонському районах. А ракетно-артилерійськими підрозділами виконано низку вогневих задач

Підтверджені втрати ворога – 79 окупантів, 4 танки Т-72, 2 самохідні гаубиці «Мста-С» та артустановка, радіолокаційна станція та командно-штабна машина, 10 одиниць броньованої та 11 іншої автомобільної техніки.
Також, уражено 2 пункти управління 76-ої десантно-штурмової дивізії та 49-ої армії в Чорнобаївці, 1 командно-спостережний пункт ворожої батальйонної тактичної групи в Брускінському та район зосередження озброєння і техніки в Олешках. Випалено 6 складів боєприпасів в Бериславському і Херсонському районах.
Остаточні втрати ворога уточнюються.