За підсумками другого туру виборів мера в Чернівцях, який відбувся минулої неділі, 29 листопада, перемогу здобув кандидат від “Єдиної Альтернативи” Роман Клічук.

Про це на засіданні вранці 30 листопада оголосила місцева виборча комісія, повідомляє “Суспільне”.

За Клічука проголосували 59,54% виборців. Його опонента, Віталія Михайлішина, який йшов в мери від місцевої організації партії “Команда Михайлішина” підтримали 37,5% виборців.

Хто такий Роман Клічук

Більше 20 років займається підприємництвом. Був депутатом обласної ради від фракції “Батьківщина”. Балотувався до парламенту, проте не пройшов. Був членом виконавчого комітету Чернівецької міськради, однак добровільно вийшов з його складу.

Є власником компанії “Рома”, яка займається оптовою торгівлею алкогольними напоями, продуктами харчування та тютюновими виробами. Володіє фірмою “Гойра груп”, яка об’єднує кілька ресторанів.

У квітні 2016 року Клічук став членом виконавчого комітету. На цю посаду його делегував “Клуб підприємців Буковини” за пропозицією міського голови Олексія Каспрука. Згідно з протоколом сесії, спочатку за кандидатуру Клічука проголосували 18 депутатів, цього було недостатньо. Повернутися до його кандидатури запропонував нинішній секретар міськради Василь Продан, тоді кількість голосів “за” зросла до 30.

У березні 2018 він добровільно вийшов з його складу. Обґрунтував це тим, що “голосування на виконкомі були грою на камеру”, а інші його члени не дотримувалися попередніх домовленостей, наприклад, про передачу комунальних приміщень в приватне користування.

Згідно з даними Громадянської мережі “ОПОРА”, явка виборців в Чернівцях станом на 16:00 29 листопада склала 17,54%.