1d0ed68d836ade7304041370c15b3fa33953011a

Верховна Рада попередньо схвалила президентський законопроект про зміни Конституції щодо децентралізації, передає Корупція.Інфо з посиланням на УНН.
За відповідне рішення проголосували 265 народних депутатів.
Перед голосуванням депутатів переконували підтримати президентські пропозиції стосовно змін до Конституції голова Володимир Гройсман, а також лідер фракції Блоку Петра Порошенка Юрій Леценко.

"Я б ніколи не проголосував за особливий статус (Донбасу – ред.)", – сказав В.Гройсман.


Він вважає, що децентралізація сприятиме економічному зростанню та збільшенню кількості робочих місць.

У свою чергу лідер фракції Блоку Петра Порошенка Юрій Луценко закликав парламентарів підтримати президентський законопроект.
Він зазначив, що цей законопроект сприятиме виконанню мінських домовленостей. Звертаючись до противників президентських змін, Ю.Луценко зазначив, що відсутність підтримки цієї ініціативи може призвести того, що Україна втратить союзників на Заході.
Нагадаємо, 16 липня, Верховна Рада України включила до порядку денного засідання і направила в Конституційний суд України проект змін до Конституції в частині децентралізації. За відповідне рішення проголосували 288 депутатів.
31 липня Конституційний суд України визнав законопроект про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади таким, що відповідає вимогам статей 157 і 158 Конституції України
Проект змін до Конституції у частині децентралізації передбачає, що особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей визначаються окремим законом, що пропонується закріпити в розділі ХV "Перехідні положення" Конституції.


Запропоновані Президентом зміни передбачають, що виконавчу владу в районах і областях, у Києві та Севастополі здійснюють префекти, яких призначає на посаду та звільняє з посади за поданням Кабміну Президент України.
Також зміни передбачають трирівневу систему місцевого самоврядування: громади, райони, регіони. Громада є первинною одиницею у системі адміністративно-територіального устрою України. Декілька громад становлять район.


Крім того, згідно із запропонованими змінами, у випадку ухвалення головою громади, радою громади, районною, обласною радою акта, що не відповідає Конституції України, створює загрозу порушення державного суверенітету, територіальної цілісності чи загрозу національній безпеці, Президент України зупиняє дію відповідного акта з одночасним зверненням до Конституційного Суду України, тимчасово зупиняє повноваження голови громади, складу ради громади, районної, обласної ради та призначає тимчасового державного уповноваженого.