Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков провів переговори з президентом Бундестагу Вольфгангом Шойбле про Північний потік- 2.

Про це Разумков повідомив в Twitter.

«Під час першої телефонної розмови з Президентом Бундестагу Німеччини обговорили низку питань двосторонніх відносин. Особливу увагу приділили ситуації з проєктом Північний потік — 2», — написав він.

Посол України в Німеччині Андрій Мельник додав, що в центрі уваги розмови було прохання про максимальне врахування німецьким парламентом національних інтересів України.

Керівна коаліція Німеччини може вивести Північний потік-2 з-під дії обмежень Євросоюзу для газопроводів, що йдуть з третіх країн.

Повідомляється, що 8 листопада мало відбутися голосування у Парламенті Федеративної Республіки Німеччина за законопроект, що дозволив би вивести з-під дії європейського енергетичного законодавства проект газопроводу “Північний потік-2”. Розгляд питання перенесли.

В свою чергу, Україна оскаржить підготовлене представниками керівної коаліції ФРН рішення, що дозволяє обійти обмеження нової Газової директиви ЄС для газопроводу Північної потік-2, якщо воно буде прийнято.

Окрім того,запланований на сьогодні з’їзд “Слуги народу” не стане випробуванням для партії. Про це глава партії, голова Верховної Ради Дмитро Разумков сказав в інтерв’ю Фокусу.

“Думаю, що все пройде нормально, немає передумов, щоб щось пішло не так. Так, буде змінюватися керівництво партії, впевнений, що з’їзд підтримає узгоджену з делегатами кандидатуру”, – повідомив він.

Коментуючи інформацію ЗМІ про розбіжності всередині фракції, Разумков зазначив, що у “слуг” відбуваються внутріпартійні дискусії, проте це не впливає на їх працездатність.

“У багатьох людей немає політичного досвіду, досвіду підкилимних ігор, тому іноді ми спостерігаємо курйозні ситуації. Але на саму фракцію це негативно не впливає, фракція працює, голосує. Вкрай рідко у нас бувають збої, але це збої технічні”, – запевнив він.

Як повідомлялося раніше, з’їзд партії “Слуга народу” відбудеться 10 листопада в КВЦ “Парковий” в Києві. Очікується, що буде обраний новий глава партії, оскільки Дмитро Разумков заявив про неможливість суміщати цю посаду з посадою голови Верховної Ради. Найбільш вірогідним наступником Разумкова депутати СН називають заступника глави партійної фракції в парламенті Олександра Корнієнка.