Національний банк України підготував прогнозні сценарії, згідно з якими, стабільність гривні опиняється під загрозою в разі припинення співпраці з Міжнародним валютним фондом і падінням світових цін на метали, передає Корупція.Інфо

Про це йдеться в статті "Економічної правди".

Базовий сценарій, згідно з яким Україна надалі співпрацюватиме з МВФ, а ціни на метали на світовому ринку падати не будуть, передбачає, що середній курс гривні до долара в 2018 році буде на рівні 26,5, а в 2019 році – 27 гривень за долар.

Якщо ж Україна припинить співпрацю з МВФ, то гривня в кінці 2018 року опуститься до позначки 31,8 гривні за долар, а в кінці 2019 року – до 33,7 гривні.

Якщо ж припинення співпраці України з МВФ буде супроводжуватися одночасним падінням цін на метали, очікується ще складніша ситуація. В такому випадку в 2018 році українська національна валюта може впасти до рівня 40,8 гривні за долар, а до кінця 2019 року – зміцнитися до рівня 39,4 гривні за долар.

За базовим сценарієм НБУ, індекс споживчих цін повинен вирости на 8,9% в річному вираженні за підсумками 2018 року. Без співпраці України з МВФ індекс споживчих цін досягне 13,1%, а якщо це доповниться падінням цін на метали, то інфляція складе 17,5%.
 
Також повідомляється, що на тлі бюджетних проблем і припинення програми МВФ можуть суттєво підсилюватися панічні настрої населення України, що призведе до стрімкої девальвації гривні. Це трапиться в умовах, коли НБУ буде змушений економити валютні резерви, незважаючи на значні виплати за зовнішнім боргом в 2019 році.

Популярне: "Обурює асоціація з Інтером": Як та з ким живе легенда українського телебачення,  Світлана Леонтьєва

На думку НБУ, девальвація гривні збільшить боргове навантаження на уряд і приватний сектор. На запит видання НБУ офіційно не підтвердив, і не спростував наявність таких сценаріїв.