Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів про шокуючі наслідки для України від рішення Конституційного суду України щодо часткової неконституційності антикорупційного законодавства. Чиновник зазначив, що перш за все це дуже серйозно позначиться на відносинах нашої країни з європейськими партнерами.

Про це він сказав в ефірі програми “Свобода слова з Савіком Шустером”.

“Нам потрібно придумати, як системно вирішити дану проблему. Від рішення КСУ може постраждати не тільки безвізовий режим з країнами Євросоюзу. Також Україна ризикує стати ізгоєм, від нас можуть відвернутися всі міжнародні партнери, які підтримують країну в боротьбі з російською агресією. А ще не забувайте про великі обсяги торгівлі з іншими державами і підтримці тих реформ, які були зроблені раніше “, – заявив Кулеба.

«Безвізовий режим з Євросоюзом вчора захистили президент, РНБО та уряд, рішуче вживши заходи, які показали нашим партнерам, що рішення Конституційного суду, яке по суті демонтує антикорупційну інфраструктуру, воно знайде спротив у влади, і ми станемо на захист антикорупційної інфраструктури», – заявив Кулеба.

Міністр відзначив, що станом на зараз безвіз захищений, але, якщо не буде знайдене системне рішення тієї проблеми, яку створив Конституційний суд, то постраждає не лише безвіз.

«Ми вчора тимчасові рішення ухвалили для того, щоб врятувати ситуацію – завдяки його (президента) рішучості ми змогли погасити пожежу, яка палала в багатьох столицях через рішення Конституційного суду», – наголосив він.

Водночас, за словами Кулеби, якщо не будуть знайдені системні рішення – то «всі проблеми збільшуватимуться в геометричній прогресії».