Ми маємо зробити все, щоб найближчими місяцями у нас була зустріч у Нормандському форматі, не чекаючи закінчення пандемії. Про це в інтерв’ю The Globe and Mail заявив президент України Володимир Зеленський.

“Ми зверталися на Мінському майданчику із закликом припинення вогню. Зараз набагато більше важливіших викликів. Зараз проводяться з цього питання консультації. Ми говорили про це з Німеччиною та Францією – до цих країн у нас були перші після оголошення карантину міжнародні візити делегацій. Це говорить про те, що для нас це дуже важливо. Зараз ми змінили підхід до Мінського процесу, до нашої делегації (у Тристоронній контактній групі – ред.) ввійшли люди, які не просто слухають і говорять, а й ухвалюють рішення, тому що вони державні службовці рівня віцепрем’єр-міністра України, рівня заступників міністрів нашого уряду. Ми маємо зробити все, щоб найближчими місяцями у нас була зустріч у Нормандському форматі, не чекаючи закінчення пандемії. Принаймні ми все для цього робимо”, – сказав Зеленський.

Президент також підкреслив, що Україна постійно відправляє гуманітарні конвої на ТОТ, однак НЗФ не відкривають доступ для більшості автомобілів представників ОБСЄ.

“Що стосується допомоги, ми відправляємо гуманітарні конвої на той бік, гуманітарні вантажі від Червоного Хреста також. На жаль, та сторона не прислухається й не відкриває доступ для більшості автомобілів представників ОБСЄ. Тим не менш, як ви сказали, ми все ще віримо (у досягнення миру дипломатичним шляхом – ред.)”, – додав Зеленський.

Наостанок Зеленський зауважив, що тільки світовий тиск на Росію дозволить досягти результатів у вирішенні питання Донбасу та Криму.

Новини за темою: Путін впевнений, що керівництво України рано чи пізно приїде до Москви
Нагадаємо, Володимир Зеленський також заявив, що не поїхав би на парад Перемоги до Москви, який має відбутися 24 червня.