Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков погодив виплату голові Нацполіції Ігорю Клименко та трьом його заступникам виплату матеріальної допомоги “для вирішення соціально-побутових питань” 425 тисяч гривень.

Про це йдеться у матеріалі видання “Слідство інфо”.

Зокрема, порядок надання матеріальної допомоги визначається наказом Авакова від 2016 року. Відповідно до нього, працівник поліції подає рапорт про таку допомогу. Питання ж виплати вирішує сам міністр МВС. За яким принцип відбувається розподіл матеріальної допомоги у документі не сказано. Журналісти відповіді на це запитання так і не отримали.

Про те, що топ-чиновники Нацполіції отримали вказані кошти можна дізнатись із їх декларацій. Водночас, в тих же деклараціях йдеться про те, що вони володіють машинами, квартирами, мільйонними заощадженнями, сонячними електростанціями та іншим.

Так, голова Національної поліції Ігор Клименко отримав 122 тисячі допомоги. Проте за рік його заробітна плата склала майже 1,5 мільйона гривень. Він також має понад 2 мільйони заощаджень. У його власності із дружиною також квартира у столиці та будинок біля Києва.

Ще 111 тисяч гривень на вирішення побутових питань отримав перший заступник Клименка Євген Коваль. У минулому році він заробив 1,4 мільйона гривень, задекларував дві квартири у Києві, близько півмільйона гривень готівкою та більше 200 тисяч гривень на банківських рахунках.

Другий заступник очільника Нацполіції Василь Тетеря отримав 96 тисяч гривень. Його ж заробітна плата склала 1,3 мільйона гривень. Приблизно таку ж суму він разом із дружиною зберігає у банках та готівкою. Дружина Тетері має квартиру у Києві та будинок біля столиці на 140 квадратних метрів. Також нещодавно поліцейський придбав новий позашляховик Toyota RAV4 вартістю понад 1 мільйон гривень.

Третій заступник Клименка Олексій Руденко отримав близько сотні тисяч гривень допомоги. Водночас, в його декларації не вказано, чи стосувалась ця допомога вирішення соціально-побутових питань, чи чогось іншого. У минулому році Руденко заробив 1,2 мільйона гривень, а в банках розмістив понад 2,5 мільйона гривень. Окрім того, він задекларував дві квартири у Києві та дачний будинок біля столиці на 467 квадратів. У квітні минулого року за майже один мільйон гривень він придбав сонячну електростанцію.

Відзначимо, що пішов восьмий рік перебування на посаді міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, що виправдовує його прізвисько «вічний міністр», порівняно з попередниками. Міністр відзначив дату широкою інформаційною кампанією, під час якої досить багато розповів країні про успіхи реформ у системі МВС. Справді, навряд чи можна заперечувати, що Арсен Аваков — частина політичного життя країни, важлива фігура періоду кількох урядів, та вже — навіть президентів, пише видання “Зеркало недели”.

Тим часом його оцінюють здебільшого як політика, а коли мова йде про результати роботи і згадуються реформи всередині МВС, насамперед у поліції, то лунають неоднозначні, навіть полярні оцінки. Та й сам міністр у своїх інтерв’ю допускає суперечності — з одного боку, йому вдалось усе змінити, з іншого — має прийти нове покоління людей, щоб ці зміни запрацювали.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.