Українські військові можуть напівоточити росіян у Бахмуті. Для цього потрібно, аби окупанти втратили північний фланг поблизу міста.

Про це повідомив начальник пресслужби Східного угруповання військ Збройних сил України Ілля Євлаш в ефірі телемарафону.

«Ворог розуміє всю необхідність північного флангу поблизу Бахмута, оскільки його втрата може призвести до напівоточення уже реального, а не тільки вогневого. Далі це може призводити до різних наслідків, звичайно, противнику буде важче оборонятися, коли з усіх боків будуть наші сили», – сказав Євлаш.

За його словами, окупанти на північному фланзі Бахмутського напрямку використовують тактику динамічного захисту, а також намагаються атакувати. При цьому, як зазначив речник, росіяни мають проблеми з логістикою, бо ЗСУ обстрілюють трасу Бахмут – Горлівка.

«Це ускладнює йому використання цієї артерії, ворог намагається використовувати інші логістичні маршрути, зокрема, які ведуть з тимчасово окупованої території», – додав речник.

Окрім цього, На східному напрямку Росія вже розгорнула 25-ту армію, яку планувала вивести з резерву в зимовий період.

«Ця армія складається з 12 тисяч військовослужбовців ЗС РФ. …Ця армія новосформована, збиралась протягом останнього року з різного контингенту – це і мобілізовані, і колишні представники розбитих підрозділів, які раніше зазнали потужного ураження Силами оборони на Східному напрямку. Зараз вона вже розгорнулась уздовж лінії зіткнення на Лимансько-Куп’янському напрямку», — сказав Євлаш.

За його словами, 25 армія РФ складається з мотострілецьких підрозділів, артилерійських, танкових військ, однак вона оснащена переважно старою технікою.

«В цьому підрозділі є проблеми, вони комплектуються за рахунок того озброєння, яке було розконсервовано, знято зі зберігання та приведено нашвидкуруч до мінімального бойового стану», — зазначив Євлаш.

Він додав, що ефективність застосування цих підрозділів залишається невисокою.

«Навіть із перехоплень ми фіксуємо, що військовослужбовці, які вже були і відчули на собі міць ЗСУ, кажуть, що бажає кращого їхня підготовка, оскільки вони «необстріляні» та мають проблеми із технікою та особовим складом», — сказав речник.

Євлаш зауважив, що військовослужбовці РФ, які понад рік тому були мобілізовані, відмовляються воювати, тож російське командування шукає нові рішення і виводить нові структурні підрозділи на цей напрямок. РФ намагається компенсувати втрати, перекидаючи ці резерви.

«Хочу відзначити, що це вже стратегічні резерви продовжує залучати Росія, що вказує на недостатню кількість і особового складу, оскільки тактичні резерви вже всі вичерпані. Більше того, ця армія планувалася для залучення на зимовий період, проте через брак особового склад вони вже вводять її», — пояснив речник.

Додамо, за словами пресофіцера 3-ої штурмової бригади ЗСУ Олександра Бородіна, українські військові продовжують успішно просуватись на південь від Бахмута на Донеччині і падіння оборони злочинної армії РФ на цьому напрямку може виявитись критичним у битві за контроль над містом.

При цьому Бородін зазначив, що саме село Андріївка, яке нещодавно звільнили українські військові, майже повністю зруйноване і саме по собі не має стратегічного значення.

«А як висота, як місцевість, вона дуже важлива для правого флангу. Тобто в цілому Бахмут тримається на флангах і для правого флангу це наша велика перемога, — пояснює військовий.

За його словами, тепер ці позиції та висоти, які є у ЗСУ, вони мають непоганий потенціал для наступу, а також важливі і для оборонних дій. Він також зазначив, що наразі важко публічно говорити про подальші дії ЗСУ в районі Бахмута.

«Хочу зазначити, що падіння флангів — це ну для самого Бахмута критично, навіть падіння одного флангу, — пояснив військовий.

Також він додав, що це дозволить надалі просуватись вглиб флангів на Бахмутському напрямку. Це потрібно для деокупації міста.