Заяви Олександра Лукашенка, який вважає себе президентом Білорусі, щодо нібито причетності України до переправлення “терористичних груп і потоків зброї” в Білорусь є російською пропагандою. Про це 2 липня сказав радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк у коментарі “РБК-Україна”.

“Цінність будь-яких публічних заяв Лукашенка останнім часом прагне до нуля. Швидше, його слова мають виняткову проросійську пропагандистську цінність. Зокрема, ніхто ніколи не бачив жодних потоків зброї, які йшли б з України до Білорусі. Це, м’яко кажучи, банальний чорнушний міф, який створюється дуже активно і явно в інтересах і на прохання тієї ж РФ”, – заявив радник глави ОП.

Подоляк вважає, що Росія намагається перекрити в інформаційному просторі повідомлення про постачання зброї й боєприпасів із РФ на окуповану територію України.

“Фейковість таких історій очевидна для всіх. Також очевидно, що Білорусь остаточно втрачає будь-яку можливість займати суверенну позицію й не залежати від “побажань” і “нав’язливих прохань” із Росії”, – пояснив він.

На думку Подоляка, Росія посилила тиск на Лукашенка, тому він почав робити більше заяв, побудованих на “фальшивих пропагандистських передумовах”, які зачіпають Україну та інші європейські країни.

“Можна констатувати, що з Лукашенком явно щось відбувається. Можливо, посилився тиск російського керівництва або кардинально погіршується ситуація в самій Білорусі. У результаті Лукашенко банально розмінює залишки репутації Білорусі, перетворюючи Білорусь у джерело найбільш токсичних політичних новин у Європі”, – додав Подоляк.