У законопроєкті другого читання про земельну реформу буде зменшено концентрацію земель в одних руках, введено податок на перепродаж землі та буде заборонено купляти землю іноземцям до рішення референдума.
Про це повідомив радник прем’єр-міністра з економічних питань Олексій Мушак на своїй сторінці у Facebook.
“Земельна реформа. Фінальна версія. Статус на понеділок ранок.
1. Іноземців не допустять до майбутнього ринку в жодному форматі. Під це обмеження попадають всі найбільші агрохолдінги. Вони також не зможуть купити землю, бо, не зважаючи на бенефіціарів українців, мають іноземних акціонерів. Ця заборона буде діяти до референдуму.
2. Концентрацію землі з 200 тис. га в одних руках суттєво зменшать. Варіанти від 5 до 50 тис. га. Остання цифра поки що має найбільше шансів на підтримку. Але остаточного рішення ще не прийнято.
3. Перепродаж землі в перші роки після відкриття ринку землі обмежать додатковими податками. Це має унеможливити спекулятивні операції.
4. Підтримку аграріїв направлять в основному на здешевлення кредитної ставки до 5%. .
5. Враховуючи нічний напад на депутата з СН на Сумщині, реформа має голосуватися цього тижня. В іншому разі до січня такі випадки стануть нормою. І депутатів просто фізично залякають. Це унеможливлює прийняття не тільки земельної, а і будь-якої реформи, яка міняє існуючий стан речей.”, – написав Мушак і фактично відповів на виступ Юлії Тимошенко, як повідомила, що Національний штаб захисту рідної землі з сьогоднішнього дня починає масштабну мирну акцію на захист сільськогосподарської землі.
Уже сьогодні перекрито 14 доріг національного значення. Відзавтра акція розширюється під Верховну Раду. Ця акція триватиме, поки Верховна Рада не зрозуміє, які антинародні рішення вона хоче ухвалювати, і не зніме їх з розгляду.
Вимоги Національного штабу:
1️⃣зняти з розгляду законопроєкти №2178-10, 2194, 2195, які відкривають можливість розпродажу сільськогосподарської землі;
2️⃣ухвалити законопроєкт № 2182 про Всеукраїнський референдум;
3️⃣негайно оголосити референдум щодо долі землі, яка належить не лише цьому, а й усім наступним поколінням українців;
4️⃣продовжити мораторій на продаж сільськогосподарської землі на 3 роки (законопроєкт № 2109)
«Батьківщина» разом з аграріями, профспілками, громадськими організаціями, ветеранами, волонтерами, патріотичними політичними силами братиме участь в акції на захист землі.