Факт прийому опіатів Оленою Зайцевої був підтверджений, але так звані експерти не хочуть визнавати, що вона перебувала у стані наркотичного сп’яніння

Про це в своєму особистому Facebook написала журналістка Тетяна Доцяк, яка пильно стежить за судовим процесом.

Журналістка звернула увагу на показання лікаря-нарколога Олени Федірко, яка підтвердила факт прийому Зайцевої опіатів, але відмовилася визнати, що винуватиця смертельного ДТП в Харкові перебувала в наркотичному стані.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

За її словами, з усієї групи опіатів у Олени Зайцевої виявили лише кодеїн. Експерти сказали, що їм треба кількість цих кодеїнів, щоб проаналізувати, як саме вони вплинули на організм в момент скоєння аварії.

“І установ, які можуть порахувати це кількість, в Україні одиниці. Відразу туди чомусь сечу не відправили”, – пише Доцяк.

“Федірко підтвердила невиконану позу Ромберга, хитку ходу, млявість, звужені зіниці. Тому що не могла не підтвердити. Інакше – стаття. Але чи був це наркотичний стан – не знає. Передбачає, що це міг бути результат черепно-мозкової травми. Але у Зайцевої черепно-мозкова травма не підтвердилася “, – відзначає вона.

Журналістка також зазначила, що Зайцева проходила тест-смужку, який і виявив кодеїн в організмі дівчини.

“Тест-смужка реагує, коли кодеїн в сечі є 300 нг на мл. Значить, можемо впевнено сказати, у Зайцевої було кодеїн не менше 300 нг на мл”, – стверджує Доцяк.

На думку Доцяк, надії на те, що прокурори змінять обвинувальний акт і додадуть обтяження, не було. Чи не для того все вони разом зі слідчим старанно працювали на етапі слідства.

“Від самого початку Зайцеви розуміли, що їй сидіти. Питання було лише в тому – скільки. Все робили, щоб зменшити термін в першій інстанції. Ще менше в апеляції. Потім дострокове звільнення. І обтяжливі обставини в їх плани не входили”, – підсумувала вона.