Президент України Володимир Зеленський не поїде в Гродно для участі в Третьому українсько-білоруському форумі регіонів, який був запланований на 8-9 жовтня.

Про це в четвер, 24 вересня, повідомила прессекретарка глави держави Юлія Мендель у коментарі “Інтерфакс-Україна”.

“Дійсно, візит президента України до Білорусі, який планувався у жовтні, був скасований. Питання з проведенням Форуму регіонів залежать від дуже багатьох чинників”, – сказала вона.

Також раніше про зміну планів в інтерв’ю газеті “Україна Бізнес Ревю” розповів посол Білорусі в Україні Ігор Сокол. За його словами, Україна ініціювала перенесення на рік Форуму, спільна підготовча робота до якого була фактично перекреслена. Крім того, дипломат вважає, що від цього насамперед постраждають економіки країн і міжрегіональні зв’язки.

“Форум регіонів України та Білорусі в Гродно у жовтні планувався як центральна подія на двосторонньому треку. У липні ми направили запрошення від імені білоруського уряду всім керівникам українських регіонів. Станом на серпень були отримані підтвердження участі від половини областей України”, – розповів Сокол.

“Опрацьовувався офіційний візит Володимира Зеленського в Білорусь. Буквально днями українська сторона звернулася до нас з ініціативою перенести Форум на 2021 рік”, – додав він.

Підсумовуючи, білоруський посол зазначив, що його країна готова підтримувати зв’язки з Україною на локальних рівнях, якщо Київ відмовляється від глобального.

“Руйнувати легко, створювати набагато важче. Якщо керівництво України поставило відносини “на паузу”, значить, продовжимо спілкуватися з областями, містами, сільськими радами, бізнесом. Ми до цього готові”, – сказав Сокол.

Нагадаємо, перша зустріч Зеленського і тоді п’ятого президента Білорусі Олександра Лукашенка відбулася в жовтні 2019 року на ІІ Форумі регіонів двох країн у Житомирі.

До слова, незважаючи на протистояння з власним народом, незаконно обраний президент Білорусі Олександр Лукашенко таємно вступив у цю посаду на закритій інавгурації. Однак увесь цивілізований світ ще раз запевнив: законності не визнаємо, вибори сфальсифіковані, вимагаємо провести нові та чесні.

Україна теж не стала відставати й нарешті заявила, що солідарна з рішенням західних партнерів. Це позитивний момент, кажуть експерти, однак тепер Україні треба бути готовою до можливих провокацій і навіть не з боку Лукашенка.

Багато експертів уважає, що невизнання Лукашенка хоч і пізніше рішення, але досить правильне з боку нинішньої влади. Воно означає, що країна йде одним кроком із західними партнерами та не намагається підіграти Росії, яка однією з перших у світі визнала білоруські вибори законними.

“Було б дуже погано, якби ми, за давньою традицією, намагалися проскочити між двома крапельками дощу. Треба нарешті чітко та ясно зайняти позицію, і я радий тому, що нарешті вона у нас є”, – зазначив колишній міністр закордонних справ Володимир Огризко .