Російська армія зазнає значних поразок на фронті. Водночас Збройні Сили України поступово відвойовують наші території. Тепер нашим військовим треба дотиснути ворога.

Водночас на переговори Україна зараз точно не піде. Про це сказав радник голови Офісу Президента Олексій Арестович під час стріму з правозахисником Марком Фейгіним.

За його словами, президент Володимир Зеленський виразив волю народу, бо ніхто в Україні не хоче переговорів з Росією.

Ми маємо дотискати. Адже для росіян ситуація валиться. Тепер йде боротьба, хто довше протримається… До лютого залишилося місяців 4, путінський режим хрусне і розвалиться, бо в Росії проблеми накопичуються настільки стрімко, що це випрошування переговорів – це лиш ознака, наскільки там все непросто,– пояснив Арестович.

Він додав, до мобілізація в Росії різко прискорила ці процеси, бо вона зламала звичну схему керування та кинула на персонал додаткове навантаження.

До того ж, як каже Арестович, наростання військової допомоги Україні, накладення додаткових санкції тощо – це теж ознаки прискорення процесу.

Чому Росія тягне час

Радник глави ОП зазначив, що нам треба робити те ж саме, що ми робимо – утримувати міцну позицію. Якщо ми зараз здригнемося, то дамо їм перерву і вони віддалять катастрофу.

Я скажу, чому росіяни тягнуть. І переговори їм треба для того, щоб тягнути час до “перемоги” Трампа і його партії на проміжних виборах до США, вони надіяться, що ситуація зміниться. Для них це останнє чудо, тому вони тягнуть, навіть якщо загине 100 тисяч мобілізованих до 15 листопада,– вважає Арестович.

Але, на його думку, лендліз гарний тим, що президент США може виділяти допомогу, минаючи Конгрес і Сенат.

Росія продовжує обстрілювати Україну ракетами, хоч за деякими підрахунками її арсенал вже мав би майже вичерпатися. Однак, на жаль, цієї смертоносної зброї у ворога є ще чимало.

Про це одному з українських телеканалів розказав військовий експерт Петро Черник. Він пояснив, що станом на початок повномасштабної війни проти України Росія мала 9 класів стратегічних неядерних ракет, починаючи від “Точки-У” із дальністю стрільби до 120 кілометрів, закінчуючи Х-101 із дальністю стрільби до 5 тисяч кілометрів.

За його словами, загалом кількість усіх ракет складала 6 – 7 тисяч одиниць. Більш точну цифру назвати важко, оскільки дані з відкритих джерел суттєво відрізняються. За понад 7 місяців повномасштабної війни Росія використала вже понад 4 тисячі або в межах 4 тисяч цих неядерних ракет. Так, це більшість, але орієнтовно 2 тисячі ракет, які залишилися – це також дуже багато і серйозно.

Окрім того, окупанти активно обстрілюють українські населені пункти з зенітно-ракетних комплексів С-300, призначених для збивання повітряних цілей. У лютому Росія мала 1,5 тисячі таких пускових установок, і ще щонайменше 2 – 3 тисячі ракет до них.

Яких ракет бракує окупантам

Про що йдеться, коли кажуть, що ракети в Росії закінчуються? Закінчуються високоточні якісні ракети, такі як “Іскандер”, “Калібр” і Х-101. Дійсно, вони закінчуються. Майже 70%, а по “Іскандеру” – 90%, використано,– наголосив Черник.

Він зауважив, що ракету Х-101 можна вважати високоточною, попри те, що її ймовірне відхилення від цілі – це 10 – 20 метрів. Річ у тім, що вона має дальність пуску до 5 тисяч кілометрів, а до того ж є крилатою ракетою, що маневрує і уникає ударів ПРО.

Чи може Росія виготовляти ракети

Як пояснив військовий експерт, країна-агресорка досі має певний потенціал для запускання конвеєра, хоч і не в тій кількості, що їй потрібна. Мова йде про виготовлення 1 – 2 ракет на 1,5 тижня, і це з потребою у 10 одиниць на день.

“Але цей потенціал є. Тобто нехай кілька штук на місяць, але вони будуть їх виготовляти і застосовувати проти України”, – підкреслив Черник.