Всі ці дні мене жваво обговорює провідна світова преса, а російські і порошенківські пропагандисти б’ють по мені з усіх гармат. Хто б знав, що їхні інтереси настільки збігаються! Їх загальний інтерес – не стільки я, скільки неуспішність України та провал її президента.

Стаття у одному з найшанованіших видань світу The Economist:

«Екс-президент Грузії намагається розворушити Україну»

І як підтвердження Саакашвілі скинув посилання на дану статтю, яка на думку екс-політика, може закрити рот всім хейтерам та порохоботам.

Окрім того, в іншому дописі, Саакашвілі вже вступив в полеміку із паном Уманським.
Наводимо відповідь Саакашвілі в оригіналі:

Пан Уманський, який пробув на посаді 26 днів, зовсім не володіє інформацією про грузинську систему та її показники зростання.

👉При мені грузинська економіка виросла в 4 рази, причому далеко не з нуля і при цьому набагато випередила економіку України по ВВП на душу населення, хоча в України набагато більше ресурсів і вона могла бути набагато багатше Грузії.

👉При мені пенсія в Грузії зросла з 5 до 100 доларів. Мова про базову пенсію, а якщо говорити про пенсії з доплатами за стаж і вислугу років, то вони могли бути в кілька разів більше.

Іноді якщо не володієш інформацією, краще мовчати.

Якби колишній міністр фінансів не володів інформацією лише про Грузію, це була б не дуже велика біда, але у нього явна біда зі своїми цінностями, в тому числі по відношенню до України.

В інтерв’ю він говорив про те, що радянська кадрова система була ідеальною … Я жив у Радянському Союзі і можу засвідчити, що ця система була однією з найгірших у світі. Головна проблема України якраз в совковій інерції і без її подолання жодного прогресу не передбачається.

В тому ж інтерв’ю пан Уманський позитивно відгукнувся про українську податкову систему. Запитаєте про неї у тих українців, які виїздять через неї з країни, запитайте малий і середній бізнес, який виживає від місяця до місяця і змушений залазити у всілякі схеми, щоб «пропетляти» і звести кінці з кінцями. Запитайте, чому на сьогодні частка справжніх іноземних інвестицій в загальному ВВП України становить 0.3% (проти 22% в Грузії за мого президентства) якщо ця податкова система така гарна.

Тим не менше, вся Україна чекає призначення Саакашвілі у владну посаду і надіється, що саме йому вдасться щось зробити. Ось що про це говорить, Костянтин Бондаренко, голова фонду «Українська політика»:

– Ситуація з Саакашвілі вельми заплутана. Таке враження, що навколо нього спеціально підняли інформаційну хвилю, спочатку розуміючи, що голосів для призначення на посаду віце-прем’єра не знайдеться. Інформація про призначення Саакашвілі змусила бути більш поступливим міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Прем’єр-міністр Шмигаль взагалі не розумів, навіщо йому сватають Саакашвілі. Тепер Саакашвілі дадуть інший пост з гучною назвою.