Поки в Україні щодня ліквідовують сотні окупантів, на їхній батьківщині, схоже, все більше людей починають розуміти, що світлого майбутнього у РФ немає. Так готується низка нових п’яти онлайн-референдумів про вихід регіонів зі складу Російської Федерації.  

 
Про це в ефірі одного з українських телеканалів розповів один з ініціаторів проведення інтернет-референдумів, народний депутат України Олег Дунда. 

За його словами, перші такі голосування стосувалися подальшої долі п’яти російських регіонів — Уралу, Сибіру, Кубані, Інгрії та Кенігсберга. Вони відбулися наприкінці лютого, і загалом проголосували понад 5 мільйонів жителів, до того ж більшість із них підтримали ідею незалежності. 

“Було озвучено нещодавно, яким чином це буде імплементуватися, зокрема з праймеріз нових лідерів, які можуть очолити регіони, з напрацюванням там законодавчих документів, звернення до міжнародних інстанцій та організацій щодо визнання цих регіонів. І за вже відпрацьованим механізмом на 15 червня, якщо я правильно пам’ятаю, ініціативна група оголосила, що будуть проведені п’ять референдумів — це Новгородська республіка, це Бєлгородська, Воронезька і дві національні республіки — Чувашія і Карелія”, — сказав Дунда. 

Він не виключає, що в праймеріз нових лідерів у тих регіонах, де вже відбулися онлайн-референдуми, візьмуть участь не тільки опозиціонери, але й губернатори та інші представники путінської системи. 

Також, на його думку, необхідні напрацювання Конституції, законодавчих ініціатив щодо гілок влади тощо, щоб скоротити час на здобуття незалежності. 

“І третій важливий момент — це аналіз і створення системи інвестиційних договорів, яка зможе залучити до розробки ресурсів цих республік, цих регіонів іноземні транснаціональні корпорації. Тобто за аналогом Саудівської Аравії, Арабських Еміратів, які за рахунок інвестицій від великих західних компаній зуміли відбутися як незалежні та багаті держави”, — сказав Дунда. 

Також він наголосив на необхідності підтримки з боку України та європейських спільнот тих російських регіонів, які виступають за власну незалежність від РФ. 
 
Зазначимо, що у лютому цього року представники п’яти регіонів Росії (Уралу, Кенігсберга (Калінінградська область), Інгрії (Ленінградська область), Сибіру й Кубані вже оголосили про початок підготовки до референдумів за свою незалежність. 

Представники опозиції окремих регіонів заявили про намір воювати на боці України та просити допомоги в НАТО та ЄС щодо від’єднання від РФ. 

У Форумі присвяченому цій темі взяли участь представники татарського, башкортського, чеченського, бурятського, ойрат-калмицького народів та інших регіонів. Представники регіонів заявили, що майбутнє кожного звільненого народу та регіону має вирішуватися самим народом та регіоном на основі принципу самовизначення нації аж до сецесії та інших загальновизнаних норм міжнародного права. 

“Досить годувати Москву! Досить дохнути за Кремль! Вихід лише один – голосуй за Незалежність своїх республік! Вибирай щасливе майбутнє для себе та своїх дітей!” – заявили вони. 

Опозиціонери ініціювали прямий діалог представників регіонів та лідерів ЄС і НАТО. Зокрема, представники корінних народів прагнуть незалежності та соціально-економічної реконструкції для своїх регіонів, а також загалом деколонізації Росії з метою “створення нової архітектури колективної безпеки в Європі та світі”. 

Зокрема, депутат Європарламенту Ганна Фотига від фракції Європейських консерваторів і реформістів також підтримала ініціативу представників регіонів. Вона наголосила, що їхнє майбутнє багато в чому залежатиме від закінчення війни в Україні: “Тому всіляка допомога українському народу в його боротьбі наближає деколонізацію Росії”. 

Своєю чергою лідер Чеченської Республіки Ічкерія Ахмед Закаєв закликав до відродження Гірської республіки, яка в 1918-1919 роках була проголошена на просторі сучасних Чечні, Дагестану, Інгушетії, Осетії, Карачаєво-Черкесії, Кабардино-Балкарії.    

Башкир Руслан Габбасов запропонував сформувати Раду національних та регіональних рухів при Євросоюзі, що дозволить координувати зусилля з європейськими партнерами та реалізувати спільні проєкти з російською опозицією.