Популярне: “Ось хто дура, так дура” Скандальний політик оцінив кандидатуру Савченко в президенти України

У вересні 2017 року глава МВС завантажив на сайт НАПКА (Національне агентства щодо запобігання корупції) свою виправлену електронну декларацію за 2015 рік, передає Корупція.Інфо

Земля і нерухомість без змін

Міністр вказав, що у нього є ділянка землі 12 соток в селі Коробочкіне (Харківська область). Разом з дружиною Інною він володіє квартирою в Харкові. Це 12-кімнатні апартаменти площею 657,9 кв.м. Вони знаходяться на вулиці вул. Мироносицька, 22.

Також у Авакова є квартира в Чугуєві (Харківська область) площею 39,30 кв. м і житло в Харкові (70,90 кв. м).

Нагадаємо, що в 2016 році він, згідно з декларацією, почав орендувати номер площею 77,6 кв.м. в готелі "Київ", де нібито він і проживає. Але в пресі неодноразово згадувалося, що насправді Аваков мешкає в комплексі спецоб'єктів МВС по вулиці Вишгородській.

Найцікавіша графа в декларації – це "цінне рухоме майно" (крім автомобілів), де чиновники зобов'язані вказувати якісь завгодно матеріальні об'єкти, що можу бути переміщеними без заподіяння шкоди (ювелірні прикраси, персональні або домашні електронні прилади, одяг, твори мистецтва, антикваріат ).

Вартість записаного майна повинна перевищувати 100 мінімальних зарплат (на 1 січня 2015), а це було близько 122 000 грн.

У колекції у "міністра" Фейсбуку "є годинник класу люкс – Jaeger LeCoultre, Rolex і Vacheron Constantin.

Безліч картин, серед яких полотна пейзажиста Сергія Васильківського "Вечір на Дінці" (XIX ст), Віктора Ковтуна "Васильки з ромашками" та інші.

Крім того Арсен Борисович вніс в документ мідні, бронзові, срібні та золоті монети XVI-XXI ст в кількості 2652, золоті монети країн Європи і Америки – 24 штуки.

Є у чиновника і літографія Пабло Пікассо, гравюра Карла Плюкенбаума, раритетні ікони, антикварні камінний годинник.

Вино не розпито, марки в тій же кількості

Окремим пунктом в документі йдуть поштові марки України з моменту проголошення незалежності, по космічній і художній тематиці, а також ювілейні марки і блоки СРСР.

Виявилося, що Аваков знатний Винолюб. У нього є колекція вин виробництва Франції, Італії, Німеччини, Австрії, України, Іспанії, США, Чилі в кількості 760 пляшок і ряд колекційних вин Chateau Mouton-Rothschild різних років.

До речі, в декларації 2016 року, одна пляшка зникла. Мабуть, Аваков відкоркував її по якомусь знаменної приводу. Якщо в 2015 році вина Chateau Mouton-Rothschild 1982 р. MAGNUM було 5 пляшок, то в 2016 – на одну менше.

Чорний діамант переписав на себе

Окремим пунктом зазначена колекція холодної зброї XIX-XX ст (7 одиниць). Крім цього, є 4 шуби дружини, сумки і коштовності.

Є у Авакова ще чорний діамантом 4.85 BLK DEA. І якщо в початковій декларації він був записаний на дружину Інну, то в виправленому варіанті Аваков зазначив, що власник діаманта він.

У природі існує два типи алмазів чорного кольору, до яких може бути застосована огранювання, щоб отримати з них діамант – це "Карбонад" (чорний технічний алмаз) і монокристал без забарвлення з графітовими включеннями, що і надає колір.

Орієнтовна ціна 1 карата чорного діаманта вищого класу – близько $ 300, середньої якості – $ 100-150 доларів. Виходить, що діамант Авакова тягне максимум на $ 727 через те, що він чимось покритий.