Спецоперація НАБУ із затримання колишнього першого заступника голови ПриватБанку Володимира Яценка, якому інкримінують привласнення та розтрату майна, ледь не зірвалася через витік інформації.

Про це генеральний прокурор Ірина Венедіктова пише на своїй сторінці у Facebook.

Вона зауважила, що українська громадськість вже звикла до того, що чіткі плани правоохоронців іноді “зливаються”, хоча коло осіб, які були проінформовані про кількість підозр, підписаних нею, було дуже вузьким.

“Це не завадило пану, який в той час працював першим заступником голови правління ПриватБанку, в якийсь дивовижний спосіб замовити чартерний рейс до Відня, перебуваючи в Дніпрі. Завдячуючи нашим спільним діям, літак здійснив посадку в Борисполі”, – розповідає Венедіктова.

Генпрокурор упевнена, що “злив” інформації стане темою окремого розслідування.

Окрім цього Венедіктова зазначила:

“Підпис під підозрами колишнім топ-менеджерам «Приватбанку» – мій.
Сьогодні ми демонтували маніпуляції та стереотипи, які давно стали часткою нашої культури – свідки в одному з важливих і чутливих кримінальних проваджень з числа тих, що на слуху і у наших міжнародних партнерів, сьогодні перетворились на підозрюваних.
В мене є власна думка про розслідування справ з орбіти «Приватбанку» і сформувала я її після того, як стала одним з процесуальних керівників. Звичайно, коли стаєш прокурором в конкретній справі, береш, таким чином, на себе відповідальність, – і я взяла. Після проведення декількох робочих нарад за участю детективів НАБУ і прокурорів САП, я особисто прийняла рішення щодо необхідності низки вказівок про слідчі дії і проведення експертного дослідження з метою підтвердження збитків, спричинених державі і громадянам. Я не можу вдаватись в деталі і розповідати про стан справ в цьому конкретному провадженні, можу тільки сказати, що мене він не влаштовував з точки зору перспектив представлення обвинувачення в суді. є

Я давно маю антитіла до пліток, брудних інсинуацій, брехні в ЗМІ – якщо я прийняла рішення, я його обов’язково реалізую, не дивлячись на будь-який супротив: з владних кабінетів, стін Парламенту, заголовків в пресі і т.д. і т.п.

Нам ще багато чого треба зробити в трикутнику Офіс ГП – НАБУ – САП і я точно знаю, що ще багато підписів ми побачимо на різних підозрах. Я можу пообіцяти одне – для мене не існує прізвищ, а для тих самих прізвищ, повірте, це дуже важливий меседж: яким би гучним та уразливим прізвище не було, я не санкціоную підозру, якщо буду вважати, що доказів, зібраних у справі, недостатньо. І, звичайно ж, я вчиню за законом, якщо докази належні і зібрані в необхідному обсязі.

Тримаю руку на пульсі в декількох важливих справах, в яких, на мій погляд, детективи і прокурори мають «піднажати» і ми разом обов‘язково пришвидшимось, та вже найближчим часом дамо новий і не менш важливий результат. Впевнена, що ви оціните.
Висловлюю подяку за якісно проведену роботу колегам з НАБУ і САП. ” – відмітила генпрокурор