Президент України Володимир Зеленський зазначив, що порядок денний зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним, узгодження якого в Кремлі використовують для затягування питання із зустріччю, є цілком очевидним в умовах війни на Донбасі і окупації в Криму. Український лідер наголосив, що насамперед необхідне закінчення війни і нормалізація двосторонніх відносин.

Про це президент України сказав в інтерв’ю журналістам Agence France-Presse, Reuters та Associated Press, текст якого оприлюднено на сайті ОП.

Зеленський нагадав слова Путіна, що він “за зустріч з Україною”, але тільки треба “розуміти адженду (порядок денний. – ред.)”.

“Але ж ми з вами розуміємо – чесно кажучи, яка адженда? Вийди на вулицю у нас, я думаю, що і в Росії, і всі точно знають, що відбувається. Всі чітко розуміють – є війна, вона на Донбасі. Всі розуміють, хто окупував Крим, всі розуміють, хто допомагає сепаратистам. Вам будь-яка людина, яка б у нього не була позиція, серед російських людей скаже: а скільки можна вже воювати? У нас же була (загальна. – ред.) історія, у нас же “діди воювали”. Це не банальні речі, це прямі і зрозумілі речі. Всі знають, у чому адженда”, – наголосив президент України.

Зеленський вважає, що у російської сторони може бути мільйон різних питань щодо двосторонніх відносин, як і в України, “але коли люди хочуть закінчити війну, нормалізувати відносини, вони кажуть: так бог з нею, з тією аджендой, давай зустрінемося, давай, поїхали”.

“А коли люди цього не хочуть, а прямо сказати не можуть (я не знаю, з чим це пов’язано), то починають говорити: потрібна адженда, “двосторонні відносини”. Ми знаємо, як ми (українці й росіяни. – ред.) раніше їздили один до одного і як зараз це не відбувається. Ми знаємо, який у нас був товарообіг, а зараз він в рази зменшився. Ми знаємо, кого вбивають на сході, ми ж знаємо, чиї прапори висять в Криму. Яка адженда?”, – сказав Зеленський.

Зазначимо, що сьогодні у швейцарській Женеві пройде зустріч президента США Джо Байдена і президента Росії Володимира Путіна. Це перший саміт на вищому рівні з моменту обрання Байдена, повідомляє РБК-Україна.

Журналісти показали, де буде проходити зустріч Байдена і Путіна. Саміт лідерів США і Росії почнеться о 14:35 (за Києвом) і може тривати близько п’яти годин.

Президент РФ Володимир Путін вже вилетів до Женеви на зустріч з президентом США Джо Байденом. Американський лідер, як відомо, прибув до Женеви вчора ввечері.

Додамо, що у Женеві вступили в силу підвищені заходи безпеки через проведення саміту РФ-США. Перекрито доступ транспорту та пішоходів на набережні Женевського озера, міст Монблан, а також в парк Ла-Гранж.