Законопроект № 4496, чекав підпису президента Порошенко майже три тижні, став законом. – повідомляє Корупція.Інфо

Він позбавляє українських контрагентів необхідності складати паперові договори при наданні послуг закордонним клієнтам. Тепер локальні компанії і фрілансери зможуть укладати договори з клієнтами по email, за схемою публічної оферти, в електронній формі або ж просто виставляючи рахунок (інвойс).

«Переходимо від електронних закупівель до електронного укладення контрактів. Нарешті це сталося», — наводить коментар президента його прес-служба.

Підписаний документ вносить до статті 6 закону «Про зовнішньоекономічну діяльність» наступна зміна: «У разі експорту послуг (крім транспортних) зовнішньоекономічний договір (контракт) може укладатися шляхом прийняття публічної пропозиції про договір (оферти) або шляхом обміну електронними повідомленнями, або іншим способом, зокрема шляхом виставляння рахунку (інвойсу), в тому числі в електронному вигляді, за надані послуги».

Крім цього, новий закон вводить такі новації:

Для компанії-експортера послуги більше не обов'язково укладати письмовий договір з мокрими печатками з замовником і перевіряти його в банку. Договір на надання послуги (наприклад, на розробку софта) може бути укладений за фактом електронного листування, шляхом прийняття публічної оферти, в електронній формі, за фактом виставлення і оплати інвойсу.

Банкам заборонять вимагати переклад договору на українську мову, досить буде надавати документи англійською мовою, вони самі будуть займатися перекладом.

До прийняття закону інвойс з бухгалтерського обліку не був первинним документом, але тепер він стане таким. Це полегшить як сам облік, так і спілкування з податковою.

У банків буде можливість ідентифікувати експортні операції, але валютний контроль за операціями з експорту послуг ліквідується. Для підтвердження того, що це експорт послуги, банк може зажадати інвойс.

Закон набуде чинності через день після його публікації, а почне діяти через місяць після цього.