За виготовлення, збут і зберігання фальшивих грошей громадянам загрожує в'язниця, – передає Корупція Інфо
Популярне: Стала відома вартість майбутніх виборів! Можливо обійдемось без них? Від цієї суми зомліти можна!
Купюри, це загрожує не лише втратою коштів, а й тягне за собою відповідальність перед законом. Експерти дали кілька порад, як на "око" відрізнити справжню купюру від фальшивки.
Зверніть увагу на папір
Для кожного номіналу папір має власний колір. Наприклад, купюра в 100 гривень виконана на папері оливкового кольору, 200 грн – світло-рожевий папір, 500 грн – бежевий.
Водяний знак
Якщо ви піднесете купюру на світло, то побачите захисне зображення – це портрет історичної постаті, що повторює зображення на банкноті (на 100 грн зображений Тарас Шевченко, 200 грн – Леся Українка, 500 грн – Григорій Сковорода).
Зображення на лицьовій стороні
Деякі зображення на банкноті виконані спеціальною печаткою, вони рельєфні і їх можна відчути на дотик.
Приховані елементи
Якщо повернути купюру гострим кутом до джерела світла, то можна побачити зображення цифрового значення вартості купюри.
Захисна стрічка
На кодованій стрічці, що занурена у товщу паперу з обох сторін надруковані прозорі знаки, що відповідають номіналу купюри (100, 200, 500 грн).
Елементи, що змінюють колір
Деякі графічні елементи під різними кутами змінюють свій колір. Якщо подивитися перпендикулярно зображенню, ви побачите елементи малиново-фіолетового кольору, якщо ж подивитися на купюру під гострим кутом, ці зображення стануть оливково-зеленими.
Суміщені зображення
Зображення, які виконані з обох боків купюри, при погляді на світло складаються у чітку конкретну картинку. Наприклад, на купюрі номіналом 100 гривень ви помітите літеру "У", а 200 та 500 гривень приховують значення номіналу, "200" та "500" відповідно.
Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", українців попередили про велику кількість підроблених грошей. У партії фальшивих купюр зафіксували однаковий номер.