Екс-президент Франції Саркозі описав політику ЄС в українському питанні словами: “Ми танцюємо на краю вулкана”. Розкритикувавши військову допомогу від ЄС Україні він переконав Володимира Путіна в слабкості Європи.

Про це заявив радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк.

Подоляк прокоментував заяву колишнього президента Франції Ніколя Саркозі з критикою допомоги ЄС Україні у відбитті агресії РФ.  

“Засуджений за корупцію автор концепції “дозвольте Росії вбивати під обіцянки більше так не робити” висловив “експертну думку” з приводу російської агресії в Україні. На жаль, саме позиція Ніколя Саркозі по відношенню до Грузії в 2008 переконала Путіна в слабкості Європи. Хтось знову хоче умиротворити агресора?”, – написав він.  

Нагадаємо, що неоднозначна позиція Саркозі полягає в тому, що надання озброєнь Україні лише викликає більше смертей, а також більше військових дій.  

На його думку, Єврокомісія діє за межами своєї компетенції в підході до війни, що йде.  

“Єврокомісія є адміністративною структурою. Я ніяк не можу зрозуміти, на основі якої статті європейських угод голова Комісії Урсула фон дер Ляйен вважає себе компетентною в питаннях закупівель озброєнь і зовнішньої політики”, – заявив Саркозі.  

Слова екс-очільника Франції чимось нагадують наративи російської пропагандистської машини. Очевидно, що цивілізовані європейські країни не припинять підтримувати Україну у боротьбі з агресором після подібних заяв. Серед них і нинішній очільник Франції, який досить чітко окреслив позицію країни, як проукраїнську.