Мер Івано-Франківська Руслан Марцінків слідом за главою Львова виступає проти посилення карантину в Україні напередодні новорічних свят. На його думку це може остаточно добити малий і середній бізнес.

За його словами, в місті фіксується зниження кількості хворих COVID-19. У лікарнях Івано-Франківська, які приймають хворих коронавірусом, знаходяться 362 людини, в реанімації – 28 осіб.

“Локдаун доб’є малий і середній бізнес, який непросто переживає цей рік. Дуже важливо враховувати, що саме перед Миколаєм, перед новорічно-різдвяними святами підприємці зароблять ті кошти, за які потім можуть утримувати свої господарства, своїх працівників протягом січня-березня”, – сказав Марцінків.

Марцінків закликав уряд не вводити локдаун в Україні, щоб “країна могла вижити в такий непростий час”.

Відзначимо, раніше мер Львова Андрій Садовий заявив, що в місті теж не бажано вводити локдаун на новорічні свята.

“Наприклад, ми розуміємо, що Різдво скасувати не можна, адже у нас в цей час завжди особлива атмосфера у Львові. Дуже багато людей хочуть її побачити, і це потрібно врахувати, тому що ніякі заборони не будуть.

Я дотримуюся думки, що потрібно щодня моніторити ситуацію і більше робити посилів з точки зору масочного режиму і дотримання карантину. Воно може дати більший ефект, ніж просто різко все зупинити. Жорсткі обмеження можуть бути дуже великим ударом по економіці міста.

По країні потрібно дивитися, де яка готовність є, тому що якщо медична система є готова, то це один варіант, якщо не готова – треба закривати. Ми у Львові поки тримаємо ситуацію “, – зазначив мер в ефірі радіо« Люкс ».