ДБР продовжує роботу щодо виявлення незаконно набутого майна Віктора Медведчука, Тараса Козака та їх родичів. Так, за ініціативи Державного бюро розслідувань суд наклав арешт на корпоративні права та рахунки суб’єктів господарювання, що належать родичам народних депутатів України Віктора Медведчука та Тараса Козака. На заарештованих рахунках знаходилось понад 40 млн грн. Про це у четвер, 5 травня, повідомили у Держбюро розслідувань.

Повідомляється, що у середу працівники Територіального управління ДБР Львова провели чергові обшуки на об’єктах, пов’язаних з родинами депутатів. Слідчі дії відбувалися за шістьома адресами, одна з них – на Київщині, решта – на території Львівської області.

Обшуки проводилися у межах кримінального провадження за підозрою у зловживанні владою та порушенні правил охорони або використання надр та легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом (ст. 364, ст. 240, ч. 2 ст. 209 КК України).

Як повідомляється на сайті ДБР, на заарештованих рахунках перебувало понад 40 млн грн.

Відомо, що родичі Козака та Медведчука є суб’єктами кримінального провадження щодо незаконного видобутку піску на двох кар’єрах у Львівські області. У ході слідчих дій вилучено цінні картини, предмети антикваріату, інші коштовності.

Надалі ДБР буде ініційоване питання щодо накладення на них арешту та їх передачі до Національного агентства з управління активами. ДБР продовжує роботу щодо віднайдення та передачі коштів та майна, отриманих сумнівним шляхом, на потреби ЗСУ.

27 квітня ДБР вже проводило обшуки на 22 об’єктах у Львівській області, які належать родичам нардепів.

Нагадаємо, у травні 2021 року Медведчука та його однопартійця Тараса Козака запідозрили в державній зраді (стаття 111 Кримінального кодексу, максимальне покарання — до 15 років ув’язнення) та порушенні законів та звичаїв війни (стаття 438 Кримінального кодексу, максимальне покарання — до 12 років позбавлення волі).

Депутатів вважають причетними до трьох епізодів: замаху на розкрадання природних ресурсів України, передавання секретної інформації про Збройні сили та організації підривної діяльності.

А 8 жовтня Медведчуку оголосили нову підозру в держзраді й сприянні тероризму: він нібито перешкоджав отриманню Україною дешевого вугілля з Південної Африки під час енергетичної кризи.