Президент України Володимир Зеленський розповів, як зробити Україну по-справжньому багатою країною

Свої ідеї з цього приводу він озвучив на зустрічі з бізнес-спільнотою в четвер, 20 червня, в Києві.

“Ми уважно вивчаємо досвід країн, яким вдалося. Розуміємо, що вони, перш за все, інвестували в освіту, технології та інфраструктуру. Україна буде робити те ж саме. Тому роль держави в економіці в найближчі п’ять років буде зводитися до трьох речей: не заважати бізнесу працювати; побудувати для бізнесу прекрасну інфраструктуру і створити умови, щоб робити бізнес в Україні було просто зручно, третє – фокус на освіті, науці і технологіях”, – заявив Зеленський.

Він додав, що зі своєю командою шукає креативні проривні та інноваційні рішення для України, і найближчим часом про них розкажуть детальніше.

Зеленський зазначив, що “перетворитися з бідної країни в країну з середнім рівнем доходу не так вже й складно”.

“Тут рецепти прості, історії успіху відомі. Все це для нас обов’язкова програма, і ми зробимо це протягом найближчих п’ять років”, – сказав він.

При цьому Зеленський переконаний, що Україні потрібно стати “по-справжньому багатою країною”.

“За даними Світового банку, в 1960 році була 101 країна, яка розвивається, і тільки 13 з них змогли стати розвиненими багатими країнами. До того ж, більшість з них зробили це за рахунок природних ресурсів. У економістів є спеціальний термін: “пастка середнього доходу”. Її суть дуже проста – бідні країни конкурують за рахунок дешевої робочої сили. Як тільки країна отримує середній рівень доходів, конкурентні переваги зникають, і країна перестає стрімко розвиватися. за цим сценарієм країна майже ніколи не стає багатою, аксімум – “середнячком”, – пояснив він.

Президент анонсував, що після виборів до Верховної Ради буде порушене питання про позбавлення Служби безпеки України невластивих їй функцій з контролю за бізнесом.

"СБУ повинна боротися з диверсантами, а не займатися бізнесом. Я також підтримую демілітаризацію податкової служби та створення Державної служби з фінансових розслідувань",  — заявив Володимир Зеленський.

Зеленський закликав бізнес інвестувати в країну.

Окрім того, Глава України Володимир Зеленський виступає за те, щоб легалізувати гральний бізнес. 

Також Володимир Зеленський запропонував дозволити громадянам України вільно розпоряджатися своїм майном, зокрема й землями. 

На думку Зеленського, людина повинна вільно управляти своїми фінансами, але деякі закони заважають це робити.

Президент України вважає, що нашій країні необхідно покінчити з пострадянським регулюванням, яке ввели для планової економіки, заборони для дорослої людини вільно розпоряджатися своїм майном або ж заборони займатися діяльністю, що не завдає іншим шкоди. Як приклад Зеленський навів легальні азартні ігри. За його словами, всі ці заборони повинні бути скасовані.