Головнокомандувач Збройними силами України генерал-полковник Руслан Хомчак заявив про те, що генерал-майор Віктор Назаров, якого звинуватили в катастрофі Іл-76 в 2014 році на Донбасі і який отримав семирічний термін позбавлення волі, будучи на посаді начальника штабу антитерористичної операції на Донбасі, думав, як захистити країну і зберегти її територіальну цілісність.

Про це сказав в інтерв’ю “Обозревателю” 30 грудня

“У 2014 році була дуже важка ситуація і приймалися важкі рішення. Назаров що, на курорт відправляв літаки? У своїх цілях? Ні”, – прокоментував він.

Головнокомандувач вважає, що Назаров в той момент виконував свої обов’язки.

“Назаров не збивав літак, це зробила Росія. Тоді можна було відразу весь Донбас віддати, якщо керуватися логікою” тільки щоб ніхто не загинув “. Я дуже співчуваю сім’ям загиблих десантників, але ми не воскресимо хлопців. Це війна”, – додав Хомчак.

Якби Назаров не зробив того, що необхідно, його б запитали також про це, припустив він.

“Наприклад, як в Криму, коли все підняли лапки і пішли без єдиного пострілу”, – нагадав головнокомандувач.

Він поставив під питання порушення кримінальних справ проти командирів при відсутності в них злочинного наміру.

“Хто тоді піде захищати Україну? Звичайно ж, у командирів не буде страху приймати рішення. Але якщо так далі піде, то це не спонукає їх до відважних рішень. Якщо загинув ти – то герой, а якщо інші – то злочинець? Так виходить? Держава повинна захистити своїх воїнів. Точно так же зараз і з командувачем Повітряних сил “, – резюмував Хомчак.