Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що на саміті НАТО, який відбудеться 14 червня, заплановано обговорення «дорожньої карти» для України щодо виконання нею кроків для вступу в НАТО.

«На саміті НАТО в червні заплановано обговорення „дорожньої карти“ для України щодо виконання нею кроків для вступу в НАТО», — заявив Дуда під час спільного брифінгу з Зеленським в рамках саміту лідерів п’яти держав у Варшаві.

Як зазначив Дуда, під час зустрічі із Зеленським говорили про Саміт Північноатлантичного альянсу, який відбудеться в середині червня в Брюсселі. За його словами, тема безпеки України там точно буде обговорюватися.

“По-перше, це питання безпеки України, а в цьому зв’язку і безпеки всієї Центральної Європи. А по-друге, це питання також формальної вказівки Україні шляху, по якому вона повинна йти в напрямку членства, дорожньої карти до цього членства, яке зараз має фундаментальне значення і за яке Україна бореться”, – сказав Дуда.

У свою чергу Зеленський заявив, що Польща і президент Дуда підтримують українців і прагнення України в НАТО

“Польща завжди підтримує Україну, український народ. Я також хочу подякувати Анджею Дуду, за те, що він ще раз запевнив Україну в підтримці, в адвокації нашої країни щодо членства в НАТО”, – сказав він.

Зеленський також висловив подяку за те, що “Польща на чолі з президентом Дудою захищає наш суверенітет і нашу територіальну цілісність і не визнає незаконну анексію Криму Російською Федерацією”.

До слова, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що взаємна співпраця Києва та Варшави у сфері розвитку прикордонної інфраструктури дасть змогу ефективніше знищувати контрабандні схеми і збільшити товарообіг між країнами.

У своєму повідомленні, оприлюдненому у Фейсбуці, глава українського уряду розповів, що минулого тижня він провів зустріч із віце-прем’єром Польщі Ярославом Говіним.

“Для України стратегічно важливим є зміцнення партнерських відносин з польськими сусідами. У цьому контексті обговорили питання регіональної безпеки на тлі ескалації конфлікту з боку Росії. Польща надала нам дієву підтримку, за що подякував особисто”, – написав Шмигаль.

Він зазначив, що під час зустрічі сторони також обговорили розвиток прикордонної інфраструктури.

“Взаємна співпраця в цьому напрямку дасть змогу збільшувати товарообіг між країнами, знищувати контрабандні схеми і облаштувати якомога більше сучасних пунктів пропуску”, – наголосив прем’єр.