Верхня палата парламенту Польщі 9 березня ухвалила резолюцію про прискорення вступу України до Євросоюзу. Сенат ухвалив рішення одноголосно.

Про це повідомили в канцелярії Сенату.

“Українське суспільство переконливо довело, що готове бути частиною єдиної Європи, і готове заплатити кров’ю за свою відданість європейським цінностям”, – наголошується в резолюції.

Польські сенатори також висловили глибоке захоплення героїчною позицією українців перед російською агресією і нагадали, що народ України проливає кров за свою свободу та європейський вибір удруге за останні 10 років. Водночас українські військові, захищаючи свою країну, захищають усю Європу.

“Сенат Республіки Польща висловлює глибоке заперечення звірських методів, які застосовують у цій війні, яку Російська Федерація веде проти української держави та народу. Варварські методи її ведення – вбивства мирних жителів, зокрема дітей, знищення шкіл, лікарень, храмів та культурних цінностей – ганьблять Російську державу та її збройні сили”, – йдеться також у резолюції.

Там також зазначили, що повноправне членство України в ЄС є моральним боргом нинішнього покоління європейців. Відтак, у польському Сенаті закликали усі держави-члени ЄС підтримати прискорений процес інтеграції України до Євросоюзу. 

Нагадаємо, 28 лютого президент Володимир Зеленський підписав заявку на членство України в Європейському Союзі. Вже 7 березня стало відомо, що ЄС почав процедуру розгляду заявки України.

У документах говориться, що Україна поважає цінності, закріплені у статті 2 Договору про Європейський Союз, і має честь подати заявку на членство відповідно до статті 49 цього Договору.

“Україна, заплативши таку величезну ціну за європейський вибір та безпеку Європи, буде в змозі пройти цей шлях”, – ідеться в документах.

Успіх європейської інтеграції України буде значним внеском у стабільність та безпеку Європейського континенту. Україна попросила розглянути заявку за спеціальною процедурою –  невідкладно почати формальний процес, аби Україна отримала статус кандидата на членство.

Документи адресовані Еммануелю Макрону, президенту Франції, яка головує у Раді ЄС, президенту Європейської ради Шарлю Мішелю, президентці Європейської комісії Урсулі фон дер Ляєн, президенці Європейського парламенту Роберті Мецолі.

Зазначаєтья, що Єврокомісія має дати офіційний висновок, після чого 27 членів ЄС вирішать, чи буде трьом державам надано статус країн-кандидатів, разом із Грузією й Молдовою.