Сьогодні, 27 січня, Україна вшановує пам’ять мільйонів жертв Голокосту.

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний теж вшанував пам’ять безневинних жертв режиму. Відповідний пост він опублікував у Мережі:

“Вшановуємо памʼять жертв Голокосту. Розділяємо біль єврейського народу та всіх постраждалих від  терору під час Другої світової війни.

Саме цього дня 1945 року солдати 1-го Українського фронту визволили в’язнів найбільшого табору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік Освенціма.

Трагедія мала стати пересторогою Людству. Мала, але не стала… Сьогодні знову в самому центрі Європи відбувається геноцид українців.

Збройні Сили України – це перша армія миру. Ми захищаємо своє. Боремося за виживання української нації, за свободу, памʼять і правду” – написав Залужний. 

Водночас у нашому МЗС у день пам’яті жертв Голокосту також нагадали, що в центрі Європи вже майже рік відбувається криваве повторення найжахливіших злочинів в історії людства – спроба знищення цілого народу.

“Українці, які пережили трагедію Голодомору-геноциду 1932-1933 років і нині опинилися під неспровокованою збройною агресією Росії, особливо гостро відчувають біль єврейського народу та глибину ран Голокосту. Лихо війни Росії проти України також торкнулася місць спільної скорботи українського та єврейських народів.

1 березня 2022 року в Бабин Яр поцілила одна з ракет російських загарбників. Унаслідок вторгнення РФ зазнали руйнувань й інші пам’ятні знаки і меморіали загиблим євреям, а також єврейські цвинтарі по всій Україні. Жертвами РФ стали й українці, які свого часу пережили Голокост і загарбницьку окупацію”, – нагадали в міністерстві.