Колишній прем’єр-міністр України Микола Азаров заявив, що президент-утікач Віктор Янукович виїжджав із країни нібито під страхом смерті. Крім того, тоді розсипалася вся структура влади.

Ситуація у владних коридорах була напруженою

Азаров стверджує, що під час останніх подій Революції Гідності відбулися посилені процеси дестабілізації влади. Спершу була відставка уряду, а потім зникла впевненість у силових структур. Про це колишній прем’єр розповів у коментарі виданню “Страна”.

“Все захиталося. І в цей момент увімкнулися і погрози, і підкупи. І Янукович на моїх очах, я це бачив, почав втрачати реальну владу. А у день, коли він вилетів до Харкова, на Майдані вже абсолютно не приховували свої наміри – знищити Януковича фізично”, – переконує він.

Януковича хотіли знищити фізично

Політик додає, що президент-утікач насилу виїхав зі своєї адміністрації. Звідти ж з великими труднощами вибрався і очільник АП Андрій Клюєв.

“І вони виїхали всі в Межигір’я. І Служба охорони президента, яка мала у своєму розпорядженні розвідку, доповіла, що рухається велика юрба на Межигір’я – приблизно 5 тисяч осіб. І в складі цієї юрби – спеціально підготовлена ​​група. Вона повинна була після захоплення Межигір’я знищити фізично Януковича,– каже Азаров.

За його словами, тоді Межигір’я було досить добре захищеним. Охорона була серйозною та могла чинити опір захопленню. Але у такому разі тоді було б уже багато жертв.

“Янукович про це знав, тому ухвалив рішення про евакуацію в Харків. Коли він туди прибув, в країні стало ясно, що владу захопили майданівці. Це стало ясно всім на місцях, особливо керівникам силових структур”, – зазначив Азаров.

Чому Янукович не залишився в Харкові

А далі, продовжує колишній очільник уряду, Рада нібито незаконно призначила нових голову СБУ та міністра внутрішніх справ.

“Одразу ж пішли команди в обласні управління, місцеві керівники завагалися. І відразу ж вислали загони до Харкова, Донецька, завдання яких було знищити Януковича. Ось звідси пішли метання Януковича. Спочатку йому сказали, що не гарантують безпеку виступу на з’їзді в Харкові. Він полетів до Донецька. Там теж було небезпечно, виїхав до Криму, і почалися ось ці ось його метання”, – констатував експрем’єр.

Що про свою втечу казав сам Янукович

Під час допиту в 2016 році він розповів, що на початку 2014 року під час візиту до Донецька його зустріли озброєні українські прикордонники. І їм віддали наказ затримати президента-втікача. Крім того, Донецький аеропорт для нього заблокували, тому він вирішив їхати автомобілем в Крим. Хоча до цього перед ним стояв вибір летіти або в Київ, або на півострів.

“Під час поїздки до Криму передова група, яка мене супроводжувала, побачила озброєних людей в одязі без ознак. Ще вона побачила, що перед цим постом було встановлено 2 крупнокаліберні кулемети”, – додав політик.

Після подій Майдану Янукович втік до Росії. Раніше він мешкав у Ростові. Щоправда, останнім часом звістки від нього не надходили, тому невідомо, де він зараз перебуває.