Російський політолог Андрій Піонтковський дав коментар у ток-шоу “Сегодня” на телеканалі Україна 24. Експерт зазначив, що Кремль дуже лякають обіцяні американські санкції за вторгнення в Україну.

Зокрема, особливо болісними вони можуть стати для російської верхівки додає Піонтковський.

Також політологи зазначають, що економіка Росії може бути повністю підірвана, якщо адміністрація Байдена все ж таки запровадить обіцяні напередодні «пекельні санкції».

Варто зазначити, що санкції настільки жорстокі, що закриття газового проєкту «Північний потік-2» здаватиметься лише дрібними втратами на загальному фоні. Чому ж Кремль так сильно наляканий? Тому що ці санкції розраховані насамперед на олігархію та відомих російських політиків.

Піонтковський пояснив, що йдеться про арешт так званого путінського трильйона – грошей, які належать самому президенту РФ Володимиру Путіну та його близькому оточенню, але перебувають у юрисдикції Сполучених Штатів.

Російський політолог також зазначив, що ведеться напружена боротьба між Вашингтоном та Москвою, у центрі якої опинилася Україна. І в цьому протистоянні Путін має підтримку в самій адміністрації Байдена.

«Це група “Путін-ферштейн”, як я її називаю, головний у якій помічник президента з безпеки Салліван (ред. – помічник керівника адміністрації США з нацбезпеки Джейк Салліван)», – сказав Піонтковський.

За словами Піонтковського, за допомогою Салівана Путіну вдається отримати деякі політичні “дивіденди”.

«Я вважаю великим проміжним успіхом Путіна відеоконференцію, де він знову вирвав із Байдена підтримку Мінських угод та особливого статусу ОРДЛО. Друге – Байден охоче відреагував, що за кілька днів буде зібрано саміт НАТО, щоб обговорити побоювання Москви», – зазначив Піонтковський.

Окрім цього політолог також наголосив, що на стороні України перебувають держсекретар Ентоні Блінкен та міністр оборони США Остін Ллойд, а також підкреслив, що в України в США підтримка все ж таки більша.

«Загалом я оптиміст, незважаючи на кремлівську агентуру впливу в оточенні Байдена, я думаю, лінія твердої підтримки України переможе у Вашингтоні», – сказав Піонтковський.