Міністр оборони України Степан Полторак вважає, що рішення Російської Федерації про паспортизацію жителів ОРДЛО може бути одним із елементів підготовки до широкомасштабної агресії проти України. 

Про це він заявив в ефірі одного з українських інформаційних телеканалів.

Коментуючи відповідний указ президента РФ Володимира Путіна Полторак зазначив: «Я думаю, що це продовження повзучої окупації України. Це черговий експеримент, який президент РФ Путін вже спробував випробувати в Україні. Звичайно, що це може вплинути як на ситуацію в країні, так і на окупованих територіях».

Міністр відзначив, що «в будь-який час під приводом захисту росіян Росія зможе почати широкомасштабну агресію. І це, видача паспортів, може бути одним із елементів підготовки до таких заходів».

За словами Полторака, Україна, своєю чергою, має будувати свою сильну армію, давати політичну оцінку тим діям, які сьогодні відбуваються, об’єднувати партнерів у міжнародну коаліцію і тиснути на Росію для того, щоб вона припинила порушувати міжнародне право.

Відзначимо, що нещодавно, Полторак зустрівся з міністром оборони Данії і розраховує на підтримку НАТО.

Міністр оборони Степан Полторак повідомив своєму колезі з Данії Клаусу Хйорту Фредеріксену, що російська загроза на кордоні з Україною зберігається і Росія нарощує свої сили. Про це він сказав на зустрічі в Міністерстві оборони України, куди прибула датська делегація.

"Тенденцій до поліпшення військово-політичної ситуації немає, оскільки РФ продовжує нарощувати військові угрупування поблизу кордонів України. За таких умов головним завданням України є нарощування можливостей Збройних сил і зміцнення обороноздатності шляхом впровадження оборонної реформи", – сказав він.

Полторак нагадав міністру оборони Данії, що парламентом України схвалені зміни до Конституції, якими закріплено курс країни на інтеграцію в Європейський Союз і НАТО, тому Київ очікує допомоги від союзників.

Зокрема український міністр висловив надію на продовження і посилення санкцій проти агресора, нарощування присутності сил і засобів Альянсу як на території України, так і в Чорноморсько-Азовському регіоні, а також військово-технічної допомоги українській армії.

"І головне – ми розраховуємо на системні рішення наших партнерів щодо підтримки вступу України в НАТО. Маючи п'ятирічний досвід відсічі збройної агресії, Україна може внести значний вклад в обороноздатність НАТО і посилення європейської безпеки", – підкреслив голова оборонного відомства України.