Колишній грузинський президент і екс-губернатор Одеської області Міхеіл Саакашвілі заявив, що в найближчі місяці збирається приїхати до Грузії.

В інтерв’ю телеканалу Mtavari Arkhi він сказав, що добре себе почуває в Україні, але “втрачаю свою батьківщину”.

За словами Саакашвілі, після свого повернення в Грузію він збирається зайнятися відновленням державності.

“Я творець сучасної грузинської державності, я патріот. Одного разу я перетнув український кордон, влада погрожувала заарештувати мене. Сьогодні я не боюся приїхати в Грузію”, – додав він.

28 травня Володимир Зеленський скасував рішення п’ятого президента Петра Порошенка про позбавлення експрезидента Грузії, ексголови Одеської обласної державної адміністрації Михеіла Саакашвілі громадянства України.

Порошенко в липні 2017 року позбавив Саакашвілі українського громадянства, коли той перебував в США. Офіційна причина – приховування даних, що він знаходився в розшуку в Грузії.

10 вересня 2017 року Саакашвілі перетнув польсько-український кордон в оточенні своїх прихильників. Це супроводжувалося протистоянням з прикордонниками і правоохоронцями. 22 вересня 2017 року Мостиський районний суд Львівської області визнав Саакашвілі винним у незаконному перетині кордону України.

12 лютого 2018 року Саакашвілі затримали в ресторані в центрі Києва, доставили в аеропорт Бориспіль і відправили на літаку до Польщі. У МВС України пояснили, що Саакашвілі перебував на території України незаконно.

22 травня адвокат Саакашвілі Руслан Чорнолуцький подав до адміністрації президента Зеленського лист Саакашвілі з проханням повернути йому громадянство України.