У мережі розповіли історію кримського лікаря-анестезіолога Сергія Дуба, який не зрадив Україну і втратив дочку через правила окупантів.

Відеосюжет про українського патріота розмістив в своєму Facebook журналіст Олександр Тверськой.

Популярне: Тепер поїхати до країн ЄС українцям стане складніше: Скільки коштуватиме дозвіл і коли почнуть діяти правила

Сергій Дуб працював завідувачем відділенням в одній з лікарень анексованого Сімферополя. Свій кабінет він прикрасив українським орнаментом, замовив жалюзі в кольорах українського прапора і приклеїв на них герб України.

"Коли настала окупація, то всі почуття ще більше загострилися, патріотизм зріс", – розповів він.

Лікар регулярно влаштовував велопробіги з українським прапором, за що опинився в поліції і позбувся посади. Директор лікарні хотів звільнити, але вдалося піти "на компроміс" і Дуб пішов працювати простим лікарем.

В окупації чоловік втратив свою дочку. "Швидка" відмовилася забрати її в лікарню через відсутність у неї паспорта громадянина РФ. У жінки стався септичний шок."Я в своєму житті купу людей з септичним шоком врятував. В принципі, там тільки раніше треба все почати робити. Мені це повідомили, я як раз (адміністративний) кордон переходив. Вона о 4 ранку померла на моїх очах", – розповів лікар

Тепер він разом з дружиною виховує п'ятирічну внучку Алісу, яка думає, що у неї дві мами: одна – на небесах, а друга – на землі.

Сергій Дуб був змушений отримати паспорт громадянина РФ, щоб мати можливість працювати. Однак він регулярно їздить на підконтрольну Україні територію. Так, на Андріївському узвозі в Києві хотів купити магнітики з написом "Крим – це Україна". За його словами, українські патріоти зустрічаються на півострові регулярно і такі сувеніри там дуже популярні.

Мережу зворушила історія кримчанина-патріота, який пережив горе і не здався під тиском окупантів.

"Ніколи мокшам не зрозуміти висоту духу таких людей. І ніколи їм її не відняти. Тому і бісяться", "Дай Бог, щоб його не спіткала доля Балуха", "Боже дай здоров'я і щастя цій людини і його сім'ї, його друзям", – пишуть користувачі.
 ‡агрузка...