Ситуація біля Бахмута залишається надзвичайно складною. Окупанти зосередили там всю свою ударну потугу.

Деталі розповів Сергій Череватий – речник східного угруповання військ ЗСУ. Він наголосив: воїни ЗСУ контролюють ситуацію.

Там тривають дуже агресивні дуже кровопролитні дуже потужні бої. Ворог по декілька десятків разів намагається штурмувати. Є певні позиційні зміни. Ситуація залишається контрольованою. Ворогу не вдається прорвати оборону. Ворог зазнає колосальних втрат,
– мовиться у повідомленні.

Череватий спростував російський фейк про те, що Бахмут начебто перебуває у напівоточенні. Воїни ЗСУ контролюють ситуації. Тим часом російські окупанти отримали декілька потужних “подарунків” від наших ракетних військ. Вони дещо погасили оптимізм загарбників.

Речник східного угруповання військ ЗСУ додав, що біля Бахмута ворог сконцентрував всю свою ударну потугу. Але головної мети окупанти не можуть досягнути вже 5 місяців. Ворогу не вдається прорвати оборону.

Крім того, “Напевно, Бахмут є ключовою точкою завершення війни. Ворог щодоби йде на штурми в районі різних місць Бахмута, Соледара та інших населених пунктів”, – сказав речник.

Найвища концентрація втрат
За словами Череватого, росіяни масовано атакують. Зокрема, за 2 грудня зафіксували 261 обстріл різними артилерійськими системами.

На фоні цього ворог зазнає великих втрат. Щодоби на Бахмутському напрямку найвища концентрація втрат росіян. За цю добу є 80 вбитих і 68 поранених. Бувають і вищі дані, але це середня амплітуда, – розповів речник.

Він зазначив, що загалом на Сході ворог має найбільші втрати. Окупантам не вдалося досягти цілей так званої спецоперації, тому, як пояснив Череватий, захопити Бахмут для них є політичним рішенням.

“Хочуть показати своїм обивателям, чому гинули їхні солдати. Довести, що “звільнили” Донбас. У важких умовах наші військові завдають ударів по ворогу, знищуючи техніку й особовий склад”, – додав речник.

Щобільше, На думку британської розвідки, захоплення Бахмута для РФ мало б обмежену оперативну цінність, але це могло стати для Москви насамперед символічною метою.

Про це йдеться у розвідувальному огляді Міноборони Британії.

Повідомляється, що російські війська продовжують зосереджувати значну частину своїх загальних військових зусиль і вогневих засобів на приблизно 15-кілометровій ділянці укріпленої лінії фронту навколо Бахмута.

“Російський план, ймовірно, полягає в тому, щоб оточити місто з тактичним просуванням на північ і південь. Останніми днями Росія, найімовірніше, здійснила невелике просування на південній осі цього наступу, де вона намагається закріпитися на обмежених плацдармах на захід від болотистої місцевості навколо невеликої річки Бахмутка” – йдеться в огляді.

Зазначається, що Росія визначила Бахмут як пріоритетний напрямок своїх наступальних зусиль з початку серпня 2022 року.

“Захоплення міста мало б обмежену оперативну цінність, хоча потенційно дозволило б Росії загрожувати більшим міським районам Краматорська і Слов’янська. Проте ця кампанія була непропорційно дорогою порівняно з цими можливими здобутками. Існує реальна можливість того, що захоплення Бахмута стало для Росії насамперед символічною, політичною метою” – зазначає британська розвідка.

Як повідомлялося, за даними розвідки Британії, посилена логістичними проблемами нестача боєприпасів є одним з головних чинників, що обмежує потенціал Росії відновити наступальні операції в Україні.